Strona główna 0_Slider Regaty Książęcy Szkwał: Jubileuszowe zmagania rozstrzygnięte!

Regaty Książęcy Szkwał: Jubileuszowe zmagania rozstrzygnięte!

0

Jedno jest pewne. Regaty Księstwa Świdnicko-Jaworskiego w Sławie mają swoją sławę. A jest nią Jacek Twardowski ze Świdnicy, który bez względu na pogodę i zmiany w załodze wszystkich zostawia w tyle. Podczas XV edycji rywalizacji znów był pierwszy na podium, zdobył także puchar dla najlepszego sternika ostatniego 10-lecia. Załoga Swidnica24.pl tym razem zakończyła regaty w połowie stawki.

Mimo rzęsistego deszczu w sobotę rozegrano 6 wyścigów, w niedzielę, już w lepszej aurze, kolejne 5. Wystartowało 16 załóg. Najlepsza okazała się załoga ze sternikiem Jackiem Twardowskim, II zajęła załoga ze sternikiem Pawłem Kołomyjcem, III miejsce wywalczyła załoga ze sternikiem Norbertem Karwowskim. Swidnica24.pl uzyskała siódme miejsce, a załogę tworzyli sternik Marek Kowalski oraz Marek Marczewski i Agnieszka Szymkiewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i dyplomy, a zwycięzcy statuetki i nagrody rzeczowe. Z okazji jubileuszu nagrodę ufundował także wydawca portalu Swidnica24.pl. Zwycięzca otrzymał kampanię reklamową o wartości 1000 złotych.

Regaty organizowane przez Urząd Miejski w Świdnicy i LOT Księstwo Świdnicko-Jaworskie przy współpracy ze świdnickim Klubem Żeglarskim Qbryg w Sławie cieszą się dużym uznaniem i zainteresowaniem. Komandorem jak co roku był Jacek Piekunko. Świdnicę wspiera od 12 lat Lubuski Klub Żeglarski. Zawodom sędziowała Wiesława Radziwoń.

Regaty już po raz drugi rozgrywane były pod patronatem portalu Swidnica24.pl

/red./

Poprzedni artykułMocny start jesieni w CINEMA3D [KONKURS]
Następny artykułBeniaminek odprawiony z kwitkiem