Strona główna 0_Slider Rajd o kropelce i piknik bezpieczeństwa po raz siódmy

Rajd o kropelce i piknik bezpieczeństwa po raz siódmy

1

Muszą przejechać jak najdłuższą trasę wykorzystując jak najmniej paliwa, a przy tym świetnie się bawić – to główna idea Rajdu o kropelce, organizowanego już od siedmiu lat. Zawodnicy wystartują już w najbliższą sobotę, 23 września o 9.00, a do ich powrotu na Rynku w Świdnicy każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w pikniku bezpieczeństwa.

Rajd o Kropelce to z założenia zawody dla kierowców amatorów, w których udział wziąć może każdy. Uczestnicy startują prywatnymi samochodami, a załogę stanowić może taka liczba osób, na jaką zarejestrowane jest auto.

Uczestnicy Rajdu będą nie tylko jechali oszczędnie, ale także musieli wykonywać liczne zadania. Zadania na trasie będą dotyczyć atrakcji turystycznych regionu dolnośląskiego oraz sponsorów rajdu. Zasady udziału są bardzo proste. Rano w sobotę, 23 września 2017 r. jeszcze przed startem, trzeba w obecności komisji zatankować samochód do pełna (minimum 8-9 litrów). Po starcie wszyscy jadą zgodnie z książką drogową do wskazanych punktów i rozwiązują zagadki. Załogi starają się przy tym jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Na mecie, na tej samej stacji, organizator tankuje każde auto do pełna i pokrywa koszt paliwa. Wygrywa ten, kto spali jak najmniej i zdobędzie jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa.

7. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce będzie towarzyszył piknik bezpieczeństwa. W planie są m.in.: symulatory eko-jazdy i bezpiecznej jazdy, znakowanie rowerów, pokazy udzielania pierwszej pomocy, smakołyki. Nie zabraknie też pokazów wyjątkowych samochodów i atrakcji dla dzieci. Rajd i piknik organizowane są z inicjatywy Roberta Jagły, działacza Automobilklubu Sudeckiego i Prezesa Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

/opr. red./

 

Poprzedni artykułObwodnica osiedla skończona
Następny artykułWybiegali pierwsze punkty do „Współzawodnictwa szkolnego” [FOTO]