Strona główna Sport Lekkoatletyka Wybiegali pierwsze punkty do „Współzawodnictwa szkolnego”

Wybiegali pierwsze punkty do „Współzawodnictwa szkolnego” [FOTO]

0

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował we wtorek, 19 września pierwsze w tym roku szkolnym zawody w rywalizacji świdnickich szkół podstawowych. Były to sztafetowe biegi przełajowe drużyn 10-osobowych w dwóch kategoriach wiekowych – w ramach Igrzysk Dzieci (klasy 1-6 SP) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7 SP i 2-3 Gimn.).

W młodszej kategorii Igrzysk Dzieci dziesięcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców biegały na dystansie 860 metrów, ich starsi koledzy i koleżanki mieli do pokonania dystans 1000 metrów. Najpierw na starcie stanęły dziewczęta z klas 1-6 SP. Do połowy dystansu na pierwszym miejscu zmieniały się sztafety SP 1 i SP 6. Od szóstej zmiany zawodniczki SP 6 wyszły na prowadzenie i powiększały swoją przewagę nad „jedynką” już do końca rywalizacji, wygrywając ostatecznie zawody. Podobnie sytuacja przebiegała w walce o trzecie miejsce, o które rywalizowały zawodniczki SP 8 i SP 4, co chwilę zmieniając się kolejnością. Zadecydowała ostatnia zmiana, lepsze okazały się dziewczęta z „ósemki”. Wśród chłopców od samego początku na prowadzenie wysunęli się uczniowie SP 6 i ze zmiany na zmianę powiększali swoją przewagę wygrywając całe przełaje. O dalsze miejsca rywalizacja była już bardziej wyrównana. W połowie stawki lekką przewagę uzyskali chłopcy z SP 4 i zawody zakończyli na drugim miejscu.

W kategorii starszych uczniów (Igrzysk Młodzieży Szkolnej) pasjonującą walkę stoczyli chłopcy z SP 6 (G-4) i SP 105 (G-3). Przez większość zmian prowadziła „szóstka” czując oddech na karku SP 105. Na ostatnich dwóch zmianach na prowadzenie wyszli zawodnicy SP 105 (G-3), ale o zwycięstwie zadecydowały, co rzadko się zdarza w tej dyscyplinie dosłownie ostatnie metry. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło drużynie SP 6 (G-4). U dziewcząt w tej kategorii wiekowej od samego początku kolejność dwóch pierwszych miejsc została ustalona i do końca utrzymana. Zwyciężyły zawodniczki SP 105 (G-3), na drugim miejscu uplasowały się uczennice SP 6 (G-4). Na zakończenie zawodów zwycięskim drużynom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):

Igrzyska Dzieci (klasy 1-6 SP):

Dziewczęta:
SP 6 – 10 pkt
SP 1 – 8 pkt
SP 8 – 7 pkt
SP 4 – 6 pkt
SP 315 – 5 pkt

Chłopcy:
SP 6 – 10 pkt
SP 4 – 8 pkt
SP 8 – 7 pkt
SP 1 – 6 pkt
SP 315 – 5 pkt

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy 7 SP i 2-3 Gimn.):

Dziewczęta:
SP 105 (G-3) – 6 pkt
SP 6 (G-4) – 4 pkt
SP 4 (G-1) – 3 pkt
SP 2 (G-2)

Chłopcy:
SP 6 (G-4) – 6 pkt
SP 105 (g-3) – 4 pkt
SP 4 (G-1) – 3 pkt
SP 2 (G-2) – 2 pkt

/FOTO: OSiR/

Poprzedni artykułRajd o kropelce i piknik bezpieczeństwa po raz siódmy
Następny artykułW czwartek wewnętrzna gierka siatkarek Polonii