Strona główna 0_Slider Przyłożył nóż do szyi klientce hipermarketu

Przyłożył nóż do szyi klientce hipermarketu

9

Gdyby nie pomoc innych klientów, mogło dojść do tragedii. Około godziny 19.00 w świdnickim hipermarkecie Tesco mężczyzna przyłożył kobiecie nóż do szyi. Prawdopodobnie wziął go ze sklepowej półki.

– Zdarzenie miało miejsce przy kasach samoobsługowych. Mężczyzna trzymał nóż na gardle kobiecie w wieku około 25 lat, kasjerka zapytała czy jej pomóc, przerażona dziewczyna ledwo kiwnęła głową mając nóż przy gardle. Na początku zainterweniował jeden z klientów ciągnąc za wolną rękę mężczyzny, po czym do interwencji dołączył jeszcze jeden klient, który odciągnął oprawcy rękę z nożem, kobiecie udało się wydostać i przejąć nóż, który rzuciła kawałek dalej, miała skaleczoną dłoń, mężczyzna został obezwładniony i przytrzymany do przyjazdu policji – opisuje Czytelniczka Swidnica24.pl, która była świadkiem zdarzenia. – Ochroniarze zbiegli się, gdy dziewczyna już była wolna, a oprawca unieszkodliwiony. Najprawdopodobniej nóż był wzięty z półek sklepowych, duży kuchenny nóż do krojenia mięsa, nóż został zabezpieczony przez jednego z ochroniarzy, na polecenie klienta, gdyby ludzie nie powiedzieli, by zamknąć kasy samoobsługowe to tłum ludzi przechodziłby obok napastnika leżącego na ziemi i dalej robiliby zakupy. Oprawca przy policji stwierdził, że wziął kobietę na zakładnika nie wiadomo z jakich przyczyn.

-Faktycznie doszło do takiego zdarzenia – potwierdza Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy. – Zaatakowana to mieszkanka Świdnicy w wieku 30 lat. Napastnikiem był 34-letni mieszkaniec gminy Świdnica, który w tej chwili jest przesłuchiwany. Nie wiadomo jeszcze, czy jest pod wpływem alkoholu, zostanie pobrana próbka krwi do badań.

Zaatakowana kobieta nie odniosła poważnych obrażeń, na miejsce nie wzywano karetki pogotowia. Nie wiadomo jeszcze, jaki był motyw ataku.

/red./

 • Szyszy

  co za palant…

 • Kamil Franeczek

  jeśli to naprawde wyglądało tak jak jest to tutaj opisane to ochrona pełen profesjonalizm…..ale tak to jest jak sie zatrudnia dziadków, albo osoby z orzeczeniem o niepełnosprawnosci bez jakichkowiek kwalifikacji

  • Endriu

   Wyglądało tak, ja jest opisane

  • Waldi

   Przecież ochroniarze z marketów nie są po to by walczyć z bandytami czy terrorystami. Oni mają za zadanie łapać półkowych złodziei

   • Endriu

    Ale na takie sytuacje powinni być przygotowani i również przygotowani na zapewnienie jakiekolwiek bezpieczeństwa

    • Waldi

     Drogi Endriu. W tym kraju bezpieczeństwo to każdy obywatel musi sobie zapewnić sam niestety. Tyle tylko, że w konfrontacji z uzbrojonym bandytą z góry jesteśmy na pozycji przegranej. Po prostu nie mamy dostępu do broni, w przeciwieństwie do tych złych członków naszego społeczeństwa. Ba nawet prawo stoi po ich stronie. Policja też niewiele może i woli stać z boku. Bo akurat panu bandycie zechce się oskarżyć pana policjanta, że ten nie ostrożnie zakładał mu kajdanki.

 • Endriu

  Byłem świadkiem tego zajscia, zobaczyłem jak facet trzyma ją za szyję , myślałem że ja dusi, później wołanie kasjerki, noża nie zauważyłem, tylko jak mu się ręka trzęsła, ochroniarze dopiero później się dołączyli, bardzo szybka reakcja klientów,

 • AnkaH

  od dzisiaj chodzę do marszaka 😡

  • Polak

   Proszę Państwa nie nazywajmy tych biednych ludzi wyzyskiwanych na co dzień przez agencje pracy ochroniarzami to schorowani ludzie na których się zarabia pieniądze ochroniarz nie będzie pracował za 1460 zł na rękę więc tym samym nie oczekujmy interwencji obezwładnienia. Tego nawet nie potrafią często panowie ze straży miejskiej nad czym ubolewam .