Strona główna 0_Slider Przychodnia „Eskulap” bez kontraktu na rehabilitację. Co z pacjentami?

Przychodnia „Eskulap” bez kontraktu na rehabilitację. Co z pacjentami?

7

Centrum Usług Medycznych „Eskulap” w Świdnicy nie otrzymało kontraktu na rehabilitację. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ powodem odrzucenia oferty jest brak nadzoru mgr. fizjoterapii nad pacjentami, korzystającymi z rehabilitacji w przychodni. Przychodnia zapowiada odwołanie od decyzji.


Centrum Usług Medycznych „Eskulap” w Świdnicy nie otrzymało nowego kontraktu na rehabilitację. – Na konkurs w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej na powiat świdnicki wpłynęło 14 ofert – dwie z nich zostały odrzucone, między innymi oferta z placówki Eskulap – informuje rzecznik prasowy Dolnośląskiego OW NFZ Joanna Mierzwińska.

Dlaczego przychodnia do tej pory realizująca świadczenia w zakresie rehabilitacji, tym razem nie dostała kontraktu? – Oferta została odrzucona z powodu braku nadzoru mgr. fizjoterapii nad pacjentami korzystającymi z rehabilitacji w przychodni – wyjaśnia rzeczniczka. Według prezes Anny Kraski-Baranowskiej przychodnia funkcjonuje poprawnie i nie ma braków kadrowych. – Spełniamy wszystkie wymagania, które fundusz postawił. Mamy magistrów, techników i licencjatów. Zatrudnionych jest osiem osób. Sprzęt jest z certyfikatami, a przychodnia przyjazna dla pacjentów – mówi Anna Kraska-Baranowska.

Świdnicki „Eskulap” odwołał się od decyzji. – Na odpowiedź będziemy musieli poczekać 2 tygodnie i zobaczymy, co będzie dalej. Obecnie mamy kontrakt na rehabilitacje i działamy według niego – stwierdza Anna Kraska-Baranowska, prezes Zarządu Centrum Usług Medycznych. „ESKULAP” Spółki z o.o. Nowy kontrakt ma obowiązywać od 1 października. – Na razie pacjenci normalnie przychodzą starym torem i są rehabilitowani według zapisów. Mam nadzieję, że do końca miesiąca wszystko się wyjaśni – tłumaczy.

Z przychodni „Eskulap”, jak zauważa Anna Kraska-Baranowska, korzystają w większości mieszkańcy Osiedla Młodych. – Powstała teraz taka biała plama, że nasi pacjenci być może nie będą mieli, gdzie się rehabilitować tak blisko. Oczywiście w większej odległości nie będzie z tym problemu, ale dla naszych niepełnosprawnych pacjentów jest to niestety za daleko – dodaje prezes „Eskulapu”. Czy brak kontraktu dla przychodni „Eskulap” spowoduje wydłużenie kolejek na rehabilitację? – Do tej pory w powiecie świdnickim było podpisanych 12 umów i od 1 października będzie ich tyle samo. Oznacza to, że dostępność dla pacjentów się nie zmieni – odpowiada Joanna Mierzwińska.

W Świdnicy kontrakty na rehabilitacje otrzymały przychodnie – „BH Med” na ul. Strzelińskiej, „Raj Med” na ul. Westerplatte, „Caritas” na ul. Budowlanej, „Marconi” na ul. Rzeźniczej, „Medyk” na ul. Gdyńskiej oraz Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej na ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego. W powiecie świdnickim kontakty dostały także przychodnie – „Helios” na ul. Armii Krajowej w Strzegomiu, „Promyk” na ul. Wałbrzyskiej w Świebodzicach, „MediMex” na ul. Słonecznej w Pszennie, „Sanus” na ul. Jana Pawła II w Jaworzynie Śląskiej, „Caritas” na ul. 3 Maja w Roztoce i SPZOZ na ul. Wojska Polskiego w Żarowie.

Tekst: AN
Zdjęcia: google.pl/maps

Poprzedni artykułOnanizował się i łapał kobietę za pośladki
Następny artykułKompleks boisk gotowy przed terminem [FOTO/VIDEO]