Strona główna 0_Slider Kompleks boisk gotowy przed terminem

Kompleks boisk gotowy przed terminem [FOTO/VIDEO]

1

Pochwał za współpracę, tempo i jakość wykonanych prac nie szczędzą w świdnickim starostwie. W miniony piątek, na dwa tygodnie przed zawartym w umowie  terminem, wykonawca zgłosił do odbioru kompleks sportowy przy Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy. Inwestycja rozpoczęła się w połowie maja.

Po III LO, gdzie boiska oddano do użytku w ubiegłym roku, ZSB-E będzie kolejną powiatową szkołą z nowoczesną bazą sportową. – Nadzorowaliśmy bardzo skrupulatnie cały przebieg inwestycji, więc nie spodziewam się żadnych niespodzianek – mówi Łukasz Pełka, dyrektor wydziału inwestycji w świdnickim starostwie. Na jutro zaplanowano odbiór techniczny i jeśli wszystko dobrze pójdzie, od środy uczniowie będą mogli korzystać z kompleksu. A w jego skład wchodzą boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną i nożną o wymiarach 2016 m2, skocznia w dal i do trójskoku, bieżnia o długości 120 m, kort tenisowy oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Cały teren został ogrodzony. Inwestycja wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej, nadzorem budowlanym i wycinką drzew kosztował ok. 1,225 miliona złotych, a środki w całości pochodziły z budżetu powiatu. – Jesteśmy zadowoleni, cieszy nas też rozmiar obiektu. Było sporo terenu i mogliśmy sporo zrealizować – mówi starosta Piotr Fedorowicz. Powiat liczył na dofinansowanie z ministerstwa sportu. – Ze względu na warunki programu wstrzymywaliśmy wykonawcę z tempem prac, bo dofinansowanie mogło być przyznane tylko w trakcie realizacji. Ostatecznie okazało się, że nikomu ministerstwo nie przyznało dotacji – dodaje starosta.

Przetarg na wykonanie kompleksu sportowego przy ZSB-E wygrała firma Bud-Ziem z Pszenna. Równolegle Bud-Ziem realizuje sportowe inwestycje w Złotoryi, Legnicy i Jaworzynie Śląskiej. Obiekt w Świdnicy jest objęty 5-letnią gwarancją.

/asz/
Zdjęcia użyczone portalowi Swidnica24.pl

Poprzedni artykułPrzychodnia „Eskulap” bez kontraktu na rehabilitację. Co z pacjentami?
Następny artykułŚrodowe granie w ramach Pucharu Polski