Strona główna 0_Slider Pokaz laserowy w unikalnym wnętrzu

Pokaz laserowy w unikalnym wnętrzu

2

Pierwsza odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa w Świdnicy spotkała się z dużym zainteresowaniem świdniczan. Kolejna już w najbliższy weekend, a szykują się wyjątkowe wydarzenia. Jak już informowaliśmy, w miejskiej bibliotece powstał escape room, a kolejną atrakcja będzie pokaz laserów w unikalnym wnętrzu Kościoła Pokoju.

Zdjęcie z archiwum Kościoła Pokoju

Zabawa w escape roomie w podziemiach Pałacu Cystersów, wizyta w dawnej kuźni w Zagrodzie Kraszowickiej, podziwianie panoramy Świdnicy z wieży ratuszowej, koncert organowy w Kościele Pokoju. 16 i 17 września Świdnica zaprasza do udziału w wydarzeniach w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

W sobotę, 16 września o 18.30 na placu Pokoju w Świdnicy  rozpocznie się zwiedzanie z przewodnikiem wystawy plenerowej „Wierni w drodze, leśni kaznodzieje, dzieci w modlitwie”, będzie można wysłuchać  koncertu karylionowego i zwiedzić autorską galerię Jacka Sikory w dzwonnicy. O 19.00  w Kościele Pokoju  zacznie się koncert na dwoje organów w wykonaniu Macieja Batora i jego ucznia Jakuba Monety. Na deser na wszystkich uczestników, ok. 19.30 czekać będzie  spektakl laserowy „500 lat reformacji w laserach”.

Przypominamy także, że do swoich podziemi zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Franciszkańskiej. Opatroom, bo tak nazywa się pełne zagadek pomieszczenie ukryte w podziemiach dawnego Pałacu Cystersów wymyśliły pracujące w świdnickiej bibliotece – Marta Wojciechowska i Katarzyna Poznańska. Przygoda w Opatroomie zaplanowana została na sobotę, 16 września, w godzinach od 9.00 do 16.00. – Uczestnicy zabawy najpierw będą brali udział w krótkiej wycieczce po bibliotece, w której poznają pewne szczegóły historii budynku. Warto wsłuchać się w tą opowieść, bo może okazać się bardzo przydatna, gdy już znajdziemy się w podziemiach – podpowiada Marta Wojciechowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Inicjatorki zabawy nie chcą za wiele zdradzać z fabuły Opatroomu. Rolę odegra w niej historyczna postać opata Dominika Geyera i tajemnicza receptura, którą uczestnicy będą musieli odkryć. Zabawa trwa około godziny. By wziąć w niej udział należy zgłosić swoje uczestnictwo pod numerem telefonu 74 640 09 46.

W sobotę i niedzielę będzie można także wejść na wieżę ratuszową i wziąć udział w warsztatach w Zagrodzie Kraszowickiej. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Szczegółowy program obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Świdnicy znajdziesz TUTAJ.

/opr. red./