Strona główna 0_Slider Fotomaratończycy ruszyli po doskonałe ujęcia

Fotomaratończycy ruszyli po doskonałe ujęcia [FOTO]

0

28 pasjonatów fotografii w 12 godzin będzie musiało zrobić 12 zdjęć z 12 odkrywanych co dwie godziny tematów. Fotomaratończycy po raz 26. ruszyli na ulice Świdnicy w poszukiwaniu doskonałego ujęcia. Pierwsze dwa zadania to „Zagubieni” i tradycyjnie już „Autoportret”. Wyniki rywalizacji poznamy już jutro o godz. 12.00 w Teatrze Miejskim w Świdnicy.

Punkt o 10.00 w Klubie Bolko wystartował XXVI Fotomaraton, organizowany w ramach trwających w Świdnicy jubileuszowych Dni Fotografii. W tegorocznej odsłonie zabawy bierze udział 28 pasjonatów fotografii. Niezmiennie ich zadaniem jest wykonanie w ciągu 12 godzin 12 zdjęć, z 12 tematów. Liczy się kreatywność i wytrwanie do końca fotograficznego maratonu.

W tym roku pierwszymi zagadnieniami były – „Autoportret” i „Zagubieni”. – Pierwszy temat jest dobrze znany. W każdej edycji zaczynamy od „Autoportretu”, a z drugim chyba nie będzie większego problemu – zauważa Tomasz z Wrocławia, który kilkakrotnie już brał udział w świdnickim Fotomaratonie. – Oba tematy dają duże pole popisu do zaprezentowania swoich możliwości. Uważam, że są całkiem przyjemne – mówi Julia z Witoszowa. Kolejne zadania będą odkrywane będą co dwie godziny w punkcie startowym konkursu. Fotomaraton zakończy się o godz. 22.00.

Kto w tym roku zwycięży? O tym przekonamy się już jutro o godz. 12.00 w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Na laureatów czeka pula nagród w wysokości 5 tys. zł. Zwycięzca otrzyma 3 tys. zł, za drugie miejsca przewidziano 1,5 tys. zł, a za trzecie 500 zł.

Tekst: AN
Zdjęcia: Jacek Dyderski

Poprzedni artykułSeniorzy pełni wigoru [FOTO]
Następny artykułAneta Pęczar i Mateusz Zalewski najszybsi na szczycie wieży ratuszowej! [FOTO]