Strona główna 0_Slider Aneta Pęczar i Mateusz Zalewski najszybsi na szczycie wieży ratuszowej!

Aneta Pęczar i Mateusz Zalewski najszybsi na szczycie wieży ratuszowej! [FOTO]

0

53 osoby (12 kobiet i 41 mężczyzn) wzięło udział w IV Świdnickim Biegu na Wieżę Ratuszową. Kolejna edycja biegowej imprezy połączona była w tym roku ze zbiórką krwi przeprowadzoną w świdnickim Rynku.

Bieg polega na pokonaniu pętli wokół Rynku, a następnie na wbiegnięciu po 222 schodach na taras widokowy wieży ratuszowej. W śród pań najlepsza okazała się Aneta Pęczar, uzyskując czas 2:43,923. Ponad 10 sekund za nią finiszowała Dorota Kutyba, a trzecia Monika Kot straciła do zwyciężczyni już blisko 27 sekund. Dużo bardziej zacięte były zmagania panów. Z czasem 2:00,191 wygrał Mateusz Zalewski, wyprzedzając drugiego w stawce Łukasza Kozłowskiego o 1,4 sek. Na trzecim stopniu podium uplasował się Daniel Traczyński (2:09,710).

W tym roku w organizację biegu włączyło się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha, dzięki czemu uczestnicy otrzymali pamiątkowa koszulkę i medal na mecie. Zbiórka trwa od 11.00 do 15.00, na koniec wśród krwiodawców zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.

/FOTO: Artur Ciachowski/