Strona główna 0_Slider „Bocznicowanie 2017”: inscenizacja i drezynowanie na bocznicy w Jaworzynie

„Bocznicowanie 2017”: inscenizacja i drezynowanie na bocznicy w Jaworzynie

0

Ta inscenizacja ma przemówić do wyobraźni. Na bocznicy kolejowej w Jaworzynie Śląskiej ratownicy medyczni, strażacy,  pracownicy kolei pokażą, jak dramatyczne mogą być skutki niestosowania się do nakazu „stop” na przejeździe kolejowym. Na widowiskowy pokaz oraz przejazdy drezynami zapraszają Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej oraz Muzeum Transportu Kolejowego Bocznicy Pastuchów.

„Bocznicowanie 2017” już 9 września przy ul. Spółdzielczej w Jaworzynie Śląskiej.

Program:
14:00 – 14:40 rozpoczęcie inscenizacji, uderzenie w stojący samochód na przejeździe pociągu, przyjazd służb ratowniczych, udzielenie rannym i poszkodowanym pierwszej pomocy, gaszenie płonącego samochodu.

Dodatkowe atrakcje:
– stoisko PKP PLK S.A. promujące Kampanię Społeczną Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!”
– Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu: Mobilne Centrum Monitoringu.

Drezyny będą kursować w dniach 9-10 września 2017 r. z przejazdu kolejowego w Jaworzynie Śląskiej na ulicy Ceglanej w godzinach godziny 10:00 – 18:00,  dojazd do przejazdu kolejowego w Pastuchowie ulica Strzegomska. Dodatkowo 9 września o godzinie 19:00 z Jaworzyny Śląskiej wyruszy drezyna, na pokładzie której odbędzie się mini koncert zespołu „Speakless” (Bielat Sound), powrót do Jaworzyny Śląskiej około godziny 19:40.

/opr.red./

 

Poprzedni artykułNarodowe czytanie z tanecznym akcentem [FOTO]
Następny artykułAkrobatki Polonii walczą o swoje marzenia i proszą o wsparcie!