Strona główna 0_Slider Wodociąg przy ul. Waryńskiego do wymiany?

Wodociąg przy ul. Waryńskiego do wymiany?

10

Jak już informowaliśmy, doszło do kolejnej awarii wodociągu przy ul. Waryńskiego w Świdnicy. Kilkuset mieszkańców z trudem radzi sobie bez wody w upały. Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało Swidnica24.pl, że rozważana jest modernizacja, a decyzja zapadnie za kilka dni.

W ciągu trzech dni doszło do kilku awarii. Stare rury pękają w kolejnych miejscach, a mieszkańcy bram od 1 do 45 muszą korzystać z beczkowozu. Alarmują, że taka sytuacja w upalne dni jest nie do zniesienia, zwłaszcza, że w tych budynkach mieszka wiele starszych osób, które same nie mogą dźwigać wiader z wodą.

Zdaniem lokatorów takie „łatanie” nie przyniesie żadnych rezultatów i pytają, czy ŚPWiK wymieni cały wodociąg? – Już po drugiej awarii rozważaliśmy włączenie tego odcinka do tegorocznego planu wymiany sieci. Z punktu widzenia logistyki nie będzie to szczególnie trudne zadanie, bo wodociąg choć został położony bardzo głęboko, to przebiega po terenach zieleni. Ostateczna decyzja zapadnie w najbliższy poniedziałek, jeśli dokładana analiza przedsięwzięcia będzie pozytywna, nowy wodociąg może zostać położony jeszcze latem – odpowiada Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy miejskich spółek.

Do sprawy wrócimy.

/asz/
Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułFotograficzny Zestaw 2017: zwycięzcy wyłonieni
Następny artykułZderzenie na ul. Wrocławskiej [FOTO]