Strona główna 0_Slider Fotograficzny Zestaw 2017: zwycięzcy wyłonieni

Fotograficzny Zestaw 2017: zwycięzcy wyłonieni

1

Znamy już laureatów XVIII Międzynarodowego Konkursu Fotografii ZESTAW – Świdnica 2017. Jury Grand Prix przyznało Jakubowi Wawrzakowi  z Torunia za zestaw ”OUTSIDE THE IMAGE”. Zwycięzca we wrześniu odbierze nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych i medal, ale to nie jedyna nagroda dla tego autora.

Zdjęcie Jakub Wawrzak

W kategorii Fotografia Reportażowa I nagroda przypadła Tadeuszowi Koniarzowi z Tarnowa za całość nadesłanych prac. Drugie miejsce zdobył laureat Grand Prix Jakub Wawrzak z Torunia za zestaw”KOPUŁY/DOMES”. Przyznano jedno wyróżnienie, które otrzymał Waldemar Kałasznikow z Wałbrzycha za zestaw ”ŚWIT”.

W kategorii Fotografii Poszukującej I miejsce zdobył Marek Hasso – Agopsowia  Olsztyn
za zestaw ”ARCHIFORMY” – Londyn 2016. Jury przyznało także dwa wyróżnienia, które otrzymali  Anna Jakubowska z Gdańska za zestaw ”ODBICIE” i Jacek Boczar z Tychów
za zestaw ”LEŚNE POCZĄTKI ONKA I ONKI”.

Na konkurs napłynęło 212 zestawów zdjęć 88 autorów. Prace oceniało jury w składzie: Piotr Tomczyk artysta fotograf /ZPAF/,PWSzF,TviT w Łodzi – przewodniczący, Maciej Hnatiuk – artysta fotografik /ZPAF/, Andrzej Protasiuk – artysta fotografik /Es. FIAP/. Do wystawy pokonkursowej w dziale fotografii reportażowej zakwalifikowano  15 autorów 28 zestawów prac oraz w fotografii poszukującej 15 autorów 25 zestawów prac . Wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z wręczeniem nagród zaplanowano na 15 września o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.

/opr. red./

Zestaw zdobywcy Grand Prix, Jakuba Wawrzaka: