Zakończył się kolejny – trzeci już dzień piłkarskich zmagań XII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Silesian Cup 2017. Dziś poznaliśmy półfinalistów poszczególnych kategorii wiekowych, którzy w sobotę będą walczyć o najwyższe trofea zawodów.
W kategorii U-9 Gryf Świdnica walczy o miejsca medalowe z koalicją naszych wschodnich sąsiadów – dwoma ekipami Czernomorca Odessa i Dynamem Ryga. W grupie dziesięciolatków w grze o zwycięstwo pozostają dwie drużyny GKS-u Bełchatów, Czernomorec Odessa i Piotrcovia Piotrków Trybunalski. W klasyfikacji U-11 rywalizacja toczy się systemem każdy z każdym. Po wygraną pewnie zmierzają młodzi piłkarze Widoku Skierniewice.
VIDEO: Mariusz Ordyniec
W kategorii U-12 półfinały utworzyły GKS I Bełchatów i MKS Żory oraz czeski TJ Sokol Olsany i AP Żyrardów. W najstarszej kategorii U-14 mamy dwóch polskich przedstawicieli, a także po jednej ekipie z Białorusi i Łotwy. W półfinałach GKS I Bełchatów zmierzy się z AP II Żyrardów, a Dynamo Ryga z FK Smorgon.
/FOTO: Artur Ciachowski/





















![Ósma edycja przechodzi do historii. Znamy najlepszych duathlonowych sprinterów i sztafety [WYNIKI/FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/CSC_0294-238x178.jpg)
![Świdnickie lodowisko wypełnione przez młodych adeptów sztuk walki [DUŻO ZDJĘĆ]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/DSC_5861-238x178.jpg)
![Mierzymy się z Kryształem o kolejny komplet punktów [RELACJA LIVE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/mecz-Polonia-Swidnica_-_Wlokniarz-Gluszyca-2026.05.09-31-238x178.jpg)

![Pożar instalacji fotowoltaicznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/fot.-Mariusz-Czekaj-2-100x75.jpg)

![Po tragicznej śmierci pieszych nowe ograniczenia i kontrole na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/6a-100x75.jpg)


![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)