Strona główna 0_Slider Straż Miejska świętowała 26-lecie

Straż Miejska świętowała 26-lecie [FOTO]

5

Słowa uznania za pracę oraz życzenia wytrwałości i zdrowia usłyszeli dziś strażnicy miejscy od przedstawicieli służb mundurowych oraz władz Świdnicy, w związku z rocznicą 26-lecia istnienia instytucji. Na jubileuszowej uroczystości, obchodzonej w dzień Straży Miejskiej, podsumowano rok i wręczono awanse.

Jubileuszowa uroczystość dała okazję do podsumowania działalności świdnickiej instytucji. – Straż została powołana 29 maja 1991 roku i w tym roku obchodzi 26. rocznicę. Przez wszystkie te lata świdnicka formacja rozwijała się, by sprostać realizacji zadań w zakresie porządku publicznego na rzecz społeczności lokalnej. Przez ostatni rok staraliśmy się dotrzeć do jak największej liczby miejsc i jak najlepiej wspomóc mieszkańców naszego miasta – mówił komendant Straży Miejskiej w Świdnicy Jan Łętowski.

W ostatnim roku, jak zauważył komendant, działalność formacji była bardzo efektywna. – Strażnicy mieli większą ilość zgłoszeń niż w ubiegłych latach. Liczba interwencji wzrosła z 4 do prawie 7 tysięcy. Nie było to jednak możliwe bez odpowiedniego wyposażenia naszej służby w coraz lepszy i nowocześniejszy sprzęt – stwierdził Jan Łętowski i podziękował za wsparcie oraz współpracę pozostałym służbom społecznym i mundurowym.

Oprócz unowocześnienia sprzętu i kupna chociażby nowego radiowozu za 119 tys. zł, Straż Miejska zyskała także nową siedzibę. Z ulicy Traugutta formacja w zeszłym roku przeniosła się do odrestaurowanego budynku dworca Świdnica Miasto, w którym znajduje się również centrum monitoringu miejskiego.

Podczas wydarzenia podziękowania za pracę i życzenia strażnikom złożyli prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, a także przedstawiciele świdnickich służb mundurowych oraz Nadleśnictwa Świdnica. Tradycyjnie wręczono także awanse, a także wybrano Strażnika Roku. Zaszczytny tytuł otrzymał młodszy strażnik Waldemar Kozdrowiecki.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułKolejki po 500+? W Świdnicy nie tak duże [FOTO]
Następny artykułOgród Różany z tytułem „Modernizacji Roku”