Strona główna Sport Piłka nożna Silesian Cup na półmetku

Silesian Cup na półmetku [FOTO. VIDEO]

0

Za nami dwa z czterech dni rywalizacji sportowej w ramach dwunastej edycji turnieju piłkarskiego Silesian Cup. Walka powoli wkracza w decydującą fazę, a każde porażki mogą przekreślić szanse drużyn na awans do strefy medalowej. 

W najmłodszej kategorii U-9 dobiegła końca pierwsza część fazy grupowej. W najlepszej szóstce, która wciąż jest w grze o najbardziej okazałe puchary znaleźli się piłkarze Czernomorca I Odessa, Czernomorca II Odessa, Gryfa Świdnica, Piotrcovii Piotrków Trybunalski, Dynamo Ryga i Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. W kategorii dziesięciolatków w piątek rozegrane zostaną już ćwierćfinały. Jak na razie bardzo dobre wrażenie pozostawiają po sobie m.in. zawodnicy GKS-u Bełchatów i białoruskiego FK Smorgon. W kategorii U-11 zdecydowanie najlepiej prezentują się gracze Widoku Skierniewice, którzy wygrali pięć z sześciu dotychczasowych pojedynków (jeden remis).

VIDEO: Mariusz Ordyniec

W klasyfikacji dwunastolatków blisko awansu do strefy półfinałowej są miejscowi – MKS Polonia-Stal Świdnica. Podopieczni Sebastiana Błaszczyka zanotowali jak do tej pory trzy wygrane, remis i porażkę. W piątek świdniczanie grają jeszcze w grupie z Żorami i Żyrardowem. W najstarszej kategorii U-14 czekają nas ćwierćfinały. GKS I Bełchatów zagra z AP Orłem Ząbkowice, AP II Żyrardów z GKS-em II Bełchatów, Kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej z Dynamem Ryga, a FK I Smorgon powalczy w bratobójczym boju z FK II Smorgon.

/FOTO: Artur Ciachowski/

 

Poprzedni artykułBędą nowe mieszkania i ścieżka edukacyjna
Następny artykułCzy z pasji do samochodów można zrobić biznes?