Strona główna 0_Slider Remonty w świdnickich szkołach

Remonty w świdnickich szkołach

5

Placówki oświatowe w Świdnicy przygotowują się na przyjęcie dzieci po wakacjach. Trwają naprawy w przedszkolach i szkołach oraz bardziej zaawansowane przebudowy na łączną kwotę 6 811 204 zł. Największe zadanie to termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 4, przeprowadzana  z dofinansowania Unii Europejskiej (na zdjęciu).

Remonty sal zajęć dla dzieci przeprowadzone zostaną w przedszkolach miejskich nr 4 i 14, w tym ostatnim odnowiony zostanie również hol główny oraz szatnia, a także zamontowane zostaną nowe rynny przy wejściu bocznym. Przedszkole Miejskie nr 1 zyska nową instalację elektryczną, a w Przedszkolu Miejskim nr 15 wykonana zostanie nawierzchnia chodnika z kostki betonowej wraz z obramowaniem obrzeży betonowych na terenie posesji. Remontu doczeka się również pralnia w Przedszkolu Miejskim nr 3. Najpoważniejsze prace prowadzone są obecnie w Przedszkolu Miejskim nr 16, gdzie wymieniana jest instalacja wodna w budynku oraz trwa remont łazienek z wymianą armatury i instalacji elektrycznej.

Prace remontowe i konserwacyjne realizowane są również w szkołach podstawowych nr 1, nr 315 i nr 8. Ponadto, w Szkole Podstawowej nr 6 wymieniany jest odcinek instalacji wodnej i naczynia przeponowego, a w SP nr 8 instalowane są nowe lampy oświetleniowe w pomieszczeniach budynku. Największe zmiany, jakie dostrzegą uczniowie po wakacjach, dotyczą Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie trwają prace związane z termomodernizacją budynku głównego. Wymieniana jest instalacja grzewcza, wodno-kanalizacyjna, oświetlenie, stolarka drzwiowa i trwają prace związane z ociepleniem ścian i dachu budynku.

Uczniowie dotychczasowego Gimnazjum nr 3, a po przerwie wakacyjnej Szkoły Podstawowej nr 105, zyskają nowe boisko trawiaste przed budynkiem. Również obiekt Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Nauczycielskiej 2 przejdzie prace remontowe. Naprawione zostanie poszycie dachowe oraz instalacja elektryczna.

/Źródło UM w Świdnicy, opr. red./
Zdjęcie UM w Świdnicy

Poprzedni artykułŚwidniczanka Miss World na wózkach? Trwa głosowanie!
Następny artykułPróbna ewakuacja w Sądzie Okręgowym [FOTO]