Strona główna 0_Slider Pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach. Pierwsze dary już przekazane

Pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach. Pierwsze dary już przekazane [FOTO]

0

Świdnica włącza się w pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach na Pomorzu. Mieszkańcy przekazali już pierwsze dary, wśród których znalazły się chociażby środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, pościel i żywność. Zbiórka będzie prowadzona do odwołania. Dary można przynosić do Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 i do Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Dary będą przekazywane mieszkańcom Czerska. Miejscowość po nawałnicy 11 sierpnia stała się jedną z najbardziej poszkodowanych w powiecie chojnickim na Pomorzu, w którym zniszczonych zostało około 500 domów.

Zbiórka rozpoczęła się wczoraj i już pierwsze rzeczy trafiły do Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowej oraz do Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Zebrano już m.in.  środki czystości, pościel, zabawki dla dzieci, artykuły szkolne i żywność. Electrolux przekaże 5 wolnostojących kuchenek, a Colgate-Palmolive – pasty. Czekamy jeszcze na deklaracje od innych świdnickich firm – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Akcja pomocy będzie prowadzona do odwołania. Potrzebne są w szczególności – środki czystości, artykuły higieniczne, trwałe artykuły spożywcze z długą datą ważności, ale także nowe ubrania i buty oraz wyprawki szkolne dla dzieci. – Za kilka dni, po zebraniu większej ilości rzeczy wyruszy pierwszy transport z darami do Czerska – dodaje.

Poszkodowanym w wyniku nawałnic można pomóc także wpłacając środki finansowe – Bank Spółdzielczy w Skórczu, nr: 06 8342 0009 5000 2559 2000 0009 z dopiskiem „Pomagamy ofiarom nawałnic”.

Tekst: AN
Zdjęcie bez loga: UM Świdnica

Poprzedni artykułPonad 60 projektów do budżetu obywatelskiego w Świdnicy
Następny artykułProtestują przeciwko nielegalnemu wysypisku [FOTO]