Strona główna 0_Slider Półmetek sezonu na basenach

Półmetek sezonu na basenach [FOTO]

1

Lipiec na pewno nie należał do rekordowych dla basenów odkrytych w powiecie świdnickim. Wszędzie jeszcze trwa liczenie gości, którzy odwiedzali kąpieliska, ale wszyscy zarządcy mówią zgodnie – końcówka lipca i początek sierpnia wraz z upałami zdecydowanie poprawi statystyki.

Świdnica

W Świdnicy na razie podliczono czerwiec. Basen, który miał iść do remontu już w tym sezonie, jednak został otwarty. Kąpielisko OSiR udostępnił 14 czerwca. Do końca tego miesiąca z kąpieli i opalania skorzystało tu 4 481 osób. – Ze względu na to, że płatności za korzystanie z kąpieliska są dokonywane nie tylko za pomocą biletów, w tej chwili jeszcze czekamy na kompleksowe dane za lipiec – mówi Przemysław Grzyb, rzecznik OSiR-u. Na pewno rekordowa była ostatnia niedziela. – Szacujemy, że nasze kąpielisko odwiedziło ok. 1,5 tysiąca osób – dodaje rzecznik.

Basen przy ul. Śląskiej w Świdnicy jest czynny od 10.00 do 18.00, w upalne dni do 19.00.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński i Master-Profit

Świebodzice

– Ponad 1500 osób odwiedziło w niedzielę kąpielisko letnie w Świebodzicach – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach. – Upalna pogoda sprawiła, że świebodziczanie tłumnie ruszyli na basen, by szukać ochłody nie tylko w wodzie, lecz także w zacienionych, zielonych i bardzo urokliwych miejscach, których na naszym kąpielisku nie brakuje.Lipiec nie dał nam zbyt wielu powodów do korzystania z odkrytego basenu, więc pierwszy, prawdziwie upalny weekend, od razu okazał się rekordowy. W związku z tym, że wysokie temperatury mają się utrzymać przez kilka najbliższych dni, kąpielisko będzie czynne dłużej, do godz. 20:00.

Zdjęcia UM Świebodzice

Strzegom

To najbardziej oblegany letni basen w powiecie świdnickim. Wyremontowany przed ok. 10-laty obiekt przyciąga wieloma atrakcjami i olbrzymim terenem. Może się tu pomieścić nawet 3,5 tysiąca osób, ale w upalne dni zdarza się, że trzeba zatrzymywać przyjmowanie gości. Dopiero za kilka dni będą znane statystyki z pierwszej połowy sezonu.

Zdjęcia OSiR Strzegom

Dobromierz

Malowniczo położony basen letni w Dobromierzu może pomieścić około 1000 amatorów wypoczynku. Jest najmłodszym obiektem w powiecie świdnickim – powstał w 1991 roku. Podobnie jak w pozostałych miejscowościach i tutaj jeszcze nie podsumowano połowy sezonu.

Zdjęcia UG Dobromierz

/opr. red./

 

Poprzedni artykułZmiana wiceprezesa MZEC-u
Następny artykułKolarski memoriał im. Pawła Sosika