Strona główna Sport Kolarski memoriał im. Pawła Sosika

Kolarski memoriał im. Pawła Sosika

0

Po dwóch latach nieobecności do Świebodzic powraca prestiżowe wydarzenie sportowe. Memoriał im. Pawła Sosika, zmarłego tragicznie kolarza pochodzącego z naszego miasta, odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 sierpnia. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom, a najmłodsi świebodziczanie mogą zgłosić swój udział i także wystartować na dwóch kółkach.

Zdjęcie archiwalne

Organizatorem Kryterium Ulicznego o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice – Memoriał Pawła Sosika, jest Ludowy Kolarski Klub Sportowy „GÓRNIK Wałbrzych – DZT Świebodzice”, pod Honorowym Patronatem Burmistrza Bogdana Kożuchowicza.

Zawody rozpoczną się o godz. 16:00 w Rynku. Wezmą w nich udział młodzi zawodnicy z klubów kolarskich Dolnego Śląska, Ziemi Lubuskiej i Opolskiej. Będzie także wyścig najmłodszych, a w planach organizatorzy mają także osobną kategorię – wyścig samorządowców.

W wyścigu może wziąć udział każdy maluch, którego rodzic wyrazi zgodę. Warunek – to oczywiście podpisane zaświadczenie i obowiązkowy kask.
Zapisy dzieci od godz. 14:00 w biurze Wyścigu, które mieścić się będzie w ratuszu miejskim.

Jedna runda – 1400 m, ulicami: Rynek (start i meta), Kopernika, Plac Jana Pawła II, Żeromskiego, Prusa, Szkolna i Sienkiewicza.

Zwycięzca w klasyfikacji drużynowej otrzyma Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice.

Ważna informacja – w związku z organizacją wyścigu uprzejmie prosimy o nieparkowanie pojazdów w obrębie następujących ulic: Rynek, Bolesława Prusa, Szkolna, Henryka Sienkiewicza, Mikołaja Kopernika, plac Jana Pawła II i Stefana Żeromskiego. Zakaz zatrzymywania się na ww. ulicach będzie obowiązywał 5 sierpnia, w godz. 14:00-19:00.

W związku z zawodami planowana na ten dzień Giełda Staroci i Różności nie odbędzie się.

/Źródło UM Świebodzice/

Poprzedni artykułPółmetek sezonu na basenach [FOTO]
Następny artykułTarg Ziemi po raz czwarty