Strona główna 0_Slider Pobili i okradli nastolatka

Pobili i okradli nastolatka

6

Świebodziccy policjanci zatrzymali 18-latka i 16-latka podejrzanych o dokonanie rozboju na nieletnim. Młodzi mężczyźni przewrócili jadącego na rowerze nastolatka, a następnie pobili i okradli. Funkcjonariuszom udało się odzyskać utracone menie. Wobec 18-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu, a 16-latek decyzją Sądu Rodzinnego został umieszczony w Ośrodku Wychowawczym. Rozbój zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach, w wyniku pracy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców Świebodzic w wieku 16 oraz 18 lat podejrzanych o dokonanie 2 sierpnia rozboju na 16-latku. Pokrzywdzony jadąc na rowerze został przywrócony na ziemię przez dwóch młodych mężczyzn. Następnie mężczyźni kopaniem i biciem doprowadzili go do stanu bezbronności. Leżącemu na ziemi 16-latkowi zabrali rower oraz plecak z zawartością głośnika i urządzenia powerbank. Straty na szkodę pokrzywdzonego wyniosły ponad 2700 złotych.

Funkcjonariuszom udało się odzyskać utracone mienie. Prokurator, na wniosek policjantów wystąpił do sądu o zastosowanie wobec 18-latka środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na dwa miesiące. Decyzją sądu, 16-latek został umieszczony w Ośrodku Wychowawczym dla Nieletnich .

Za przestępstwo rozboju grozi do 12-lat pozbawienia wolności.

/Oficer Prasowy KPP Świdnica Magdalena Ząbek/

 

Poprzedni artykułPowstanie Jaworzyńska Specjalna Strefa Ekonomiczna
Następny artykułEfektowna wygrana Gromu