Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Powstanie Jaworzyńska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Powstanie Jaworzyńska Specjalna Strefa Ekonomiczna

1

Jaworzynie Śląskiej udało się pozyskać 8,5 mln zł dofinansowania na przygotowanie gminnych terenów inwestycyjnych. Przedsięwzięcie jest związane z powstaniem Jaworzyńskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają do połowy 2018 roku.

Na projekt „Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Gminie Jaworzyna Śląska” udało się pozyskać 8,5 mln zł dofinansowania. – Jest to największe zadanie skierowane na rozwój przedsiębiorczości, (inwestycja o jednym z największym poziomie dofinansowania w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej), a także rekordowe dofinansowanie inwestycji pozyskane przez gminę Jaworzyna Śląska – podkreśla burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Realizacja projektu „Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Gminie Jaworzyna Śląska” pozwoli na kompleksowe przygotowanie obszaru dla rozwoju przedsiębiorczości w gminie. – Powyższa inwestycja jest nie tylko kompatybilna z utworzeniem Jaworzyńskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale tak nieodzownym jej elementem. Uzbrojenie 7 hektarów gruntów przemysłowych realizowanych w ramach przedmiotowego zadania, umożliwia dozbrojenie pozostałych 25 hektarów terenów, które mają zostać objęte Specjalną Strefą Ekonomiczną. Reasumując, realizacja powyższego zadania jest historycznym zadaniem, które bez wątpienia bardzo pozytywnie wpłynie na rozwój naszej małej ojczyzny – stwierdza burmistrz.

Projekt zostanie dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 dla Działania 1.3 Rozwój przedsiębiorczości, Poddziałanie 1.3.4 Rozwój przedsiębiorczości – ZIT AW (schemat A: Przygotowanie terenów inwestycyjnych).

Całkowita wartość wynosić będzie 10 170 178,09 zł, z dofinansowanie wynosi 8 500 000,00 zł. Do dyspozycji przedsiębiorców zostanie przekazane 5,72 ha uzbrojonego w sieci: wodociągową, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej, kanały pod linie energetyczną zasilającą, infrastrukturę komunikacyjną  terenu inwestycyjnego. Projekt zakłada również niwelacje terenu i budowę platform.

Teren przeznaczony pod rozwój działalności gospodarczej położony jest w bliskim sąsiedztwie autostrady A4, która jest ważnym elementem tworzącym jeden z europejskich szlaków komunikacyjnych.

Realizacja zadania rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy się do połowy 2018, warto podkreślić, że poza realizacją głównego celu uzbrojenie terenów inwestycyjnych, pośrednio zrealizuj się takie zadania jak: kompleksowy remont ulicy dojazdowej na cmentarz (ul. Kasztanowej), budowa kolektora sanitarnego w ul. Spółdzielczej, budowa kolektora sanitarnego i wodociągowego do Pasiecznej – dodaje.

/UM Jaworzyna Śląska/

Poprzedni artykułPomoc dla chorej Zuzi nadal potrzebna. Dziś ostatni dzień zbiórki
Następny artykułPobili i okradli nastolatka