Strona główna 0_Slider Parada setek motocykli w Świdnicy. Motorfestiwal już wkrótce

Parada setek motocykli w Świdnicy. Motorfestiwal już wkrótce

0

Około 500 uczestników i 300 motocykli spodziewają się organizatorzy na tegorocznym, już 12. Motorfestiwalu w Świdnicy. Mieszkańcy będą mogli podziwiać piękne maszyny podczas parady motocyklowej, która przejedzie ulicami Świdnicy 9 września. Zlot motocyklistów zaplanowano na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dniach od 8 do 10 września.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Motocyklowe Rider Świdnica. W tym roku świdnicki zlot motocyklowy pod nazwą Motorfestiwal odbędzie się po raz 12. Wydarzenia zaplanowano w dniach od 8 do 10 września. – Z roku na rok odwiedza nas coraz więcej motocyklistów. Na tegorocznej edycji zlotu spodziewamy się około 500 uczestników i 300 motocyklów – zapowiadają organizatorzy.

Impreza ma charakter zamknięty. Motocykliści tradycyjnie spotykają się na basenie odkrytym na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W programie imprezy – wycieczka do kopalni Wiry, konkursy z nagrodami, koncerty bluesowych, rockowych zespołów – Rohele, Ditroit, Busers, Roman Band, Rondo Band i Johny Trzy Palce, a także niespodzianka.

Wydarzeniem otwartym dla mieszkańców Świdnicy i wszystkich zainteresowanych będzie parada motocyklowa. Setki pięknych maszyn będzie można podziwiać 9 września. Przejazd rozpocznie się o godz. 12.30, a trasa będzie przebiegała od campingu OsiR przez ulice: Westerplatte, 1-go Maja, Chrobrego, Muzealną i Kotlarską do Rynku. W sercu Świdnicy motocykle przez godzinę będą prezentowane. Powrót do campingu zaplanowano przez ulice: Grodzką, Komunardów, Muzealną, Żeromskiego, Wałbrzyską, Pionierów i Śląską. W związku z paradą na tych ulicach do godz. 14.30 pojawią się utrudnienia w komunikacji.

Koszty wstępu (dla motocyklistów biorących udział w zlocie): kierowca 50 zł(blacha+śniadanie), pasażer 30zł (śniadanie), wejściówka 1-dniowa 10zł, koszulka 25zł, blacha 10zł. Wstęp wolny dla seniorów powyżej 67 lat oraz Amazonek.

Wjazd na zlot od strony campingu (inaczej niż ostatnio-100 metrów dalej). Park maszyn będzie w wyznaczonym miejscu na terenie campingu.

Program Motofestiwalu 2017:

PIĄTEK
15:00 przyjęcie zlotowiczów

Koncerty wieczorne:
20.00 Rohele
21.00 Busers
22.00 Ditroit

SOBOTA
9.00 wycieczka do kopalni magnezyty w Wirach – 14 zł wstęp
12.30-14.00 parada ulicami miasta do Rynku,krótki postój i powrót
15.00-18.00 konkursy zlotowe z nagrodami

Koncerty wieczorne:
20.00 Roman Band
21.00 Rondo Band
22.00 Johny Trzy Palce
23.00 wieczorna niespodzianka

NIEDZIELA
śniadanie, pożegnanie zlotowiczów

/oprac. red./

Poprzedni artykułGmina Strzegom pomaga po nawałnicy na Pomorzu
Następny artykułŻądają zwrotu prawie trzech milionów złotych unijnej dotacji za świdnickie Centrum Przesiadkowe