Strona główna Wydarzenia Strzegom Gmina Strzegom pomaga po nawałnicy na Pomorzu

Gmina Strzegom pomaga po nawałnicy na Pomorzu

0

21 sierpnia w trakcie poniedziałkowej sesji  radni gminy Strzegom podjęli kilka ważnych uchwał, w tym m. in. uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej w wys. 20 tys. zł gminie Brusy (woj. pomorskie), która ucierpiała w trakcie nawałnicy, w nocy z 11 na 12 sierpnia.

W sumie ucierpiało ok. 800 domostw, 17 rodzin straciło dorobek całego życia, 20 rodzin nie ma gdzie mieszkać, zniszczeniu uległo 1000 budowli. – Rozmiar tragedii i strat jest tak wielki, że poszkodowani nie są w stanie sami sobie poradzić. Bardzo się cieszę, że nasi radni udzielili pomocy finansowej gminie Brusy. Środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu cysterny do przewozu wody pitnej dla mieszkańców – wyjaśnia burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Pozostałe uchwały

Radni ponadto podjęli uchwały ws.: zmian budżetu gminy Strzegom na rok 2017; uznania skargi za bezzasadną; przyjęcia regulaminu udzielania dotacji celowej ze środków budżetu gminy Strzegom w ramach programu priorytetowego pn.: „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego”; zabezpieczenia środków finansowych na wykonanie programu priorytetowego pn.: „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego”, uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu Olszany, gmina Strzegom; uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów w obrębie wsi Goczałków, w gminie Strzegom; uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w obrębie wsi Rogoźnica, w gminie Strzegom; przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w obrębie miasta Strzegom.

/Tomasz Wanecki z UM Strzegom/

 

Poprzedni artykułLot balonem nad Świdnicą [FOTO]
Następny artykułParada setek motocykli w Świdnicy. Motorfestiwal już wkrótce