Strona główna 0_Slider Nowy rok szkolny po reformie. Gdzie świdniccy uczniowie usłyszą pierwszy dzwonek?

Nowy rok szkolny po reformie. Gdzie świdniccy uczniowie usłyszą pierwszy dzwonek?

0

Uczniowie już wkrótce rozpoczną naukę w nowej sieci szkół. Pierwszy dzwonek po reformie zabrzmi dopiero w poniedziałek 4 września. Gdzie i jak świdniccy uczniowie przywitają nową szkolną rzeczywistość?

Zdjęcie archiwalne

W tym roku szkolnym, po zmianach w systemie oświaty, w Świdnicy naukę w publicznych szkołach podstawowych rozpocznie 4 257 uczniów, w tym 780 w klasach gimnazjalnych szkół podstawowych. W gminie Świdnica natomiast nowy rok szkolny w klasach podstawowych przywita 1094, a w klasach gimnazjalnych 328 uczniów. W powiecie świdnickim w tym roku edukację podejmie, jak informuje rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Świdnicy Piotr Dębek, około 4 tys. uczniów.

Pierwszy dzwonek dzieci i młodzież usłyszą dopiero w poniedziałek, 4 września. W Świdnicy największa uroczystość inaugurująca rok szkolny odbędzie się o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Świdnicy, przekształconej z Gimnazjum nr 2.

Gdzie i o której jeszcze zaplanowano uroczystości?

W Szkole Podstawowej nr 4, do której włączone zostało Gimnazjum nr 1, rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 10.00 będą miały dzieci z klas 0-III, a o godz. 9.00 – uczniowie klas IV- VII. Klasy gimnazjalne II i III spotkają się z wychowawcami w salach budynku Gimnazjum nr 1 o godz. 10.00.

W Gimnazjum nr 3, połączonego ze Szkołą Podstawową nr 105, rozpoczęcie roku szkolnego zaplanowano w budynkach obu placówek. Spotkanie dla uczniów klas 0-VI nastąpi o godz. 8.30 w Szkole Podstawowej nr 105 na ul. Folwarcznej 2. Natomiast uroczystość dla klas VII oraz II i III gimnazjalnych rozpocznie się o godz. 10.00 w Gimnazjum nr 3 przy ul. Saperów 27a .

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 zajęcia będą mieli w dwóch budynkach, przy ul. Wodnej i przy ul. Jodłowej. Natomiast rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich uczniów – klas I-VII oraz II-III gimnazjum, w tym także dla dzieci z oddziałów przedszkolnych zaplanowano na placu przed Szkołą Podstawową nr 6, przy ul Wodnej 5-7, o godz. 9.00.

Uczniowie pozostałych szkół podstawowych – nr 1, nr 8 i nr 315 rok szkolny przywitają w tych samych miejscach, co przed rokiem,  o godz. 9.00.

Zebrała: AN

Poprzedni artykułPiłka ręczna opanuje Świdnicę i Witoszów
Następny artykułHot spoty w Strzegomiu