Strona główna Wydarzenia Strzegom Hot spoty w Strzegomiu

Hot spoty w Strzegomiu

0

Dobra wiadomość dla mieszkańców Strzegomia, zwłaszcza tych młodszych korzystających z urządzeń mobilnych, oraz gości, którzy będą odwiedzać miasto. Od 1 września będzie można korzystać z darmowego internetu w bezpośrednim sąsiedztwie fontanny w Rynku oraz na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

Pomysłodawcami darmowych hot-spotów byli radni z Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu, którzy złożyli projekt w tej sprawie do Budżetu Obywatelskiego.

Do skorzystania z usługi wymagane jest posiadanie urządzenia wyposażonego w interfejs bezprzewodowy WiFi pracujący w standardzie IEEE 802.11b/g (pasmo 2,4 GHz). Maksymalny transfer łącza: do 512kbps w kierunku do użytkownika (download), do 512kbps od użytkownika (upload). Maksymalny czas jednej sesji wynosi 15 minut (sesja automatycznie rozłączana po upływie 15 minut). Po zakończeniu sesji potrzebne będzie ponowne zalogowanie. Korzystanie z usługi możliwe jest po akceptacji regulaminu. Ze względów bezpieczeństwa nie będzie dostępności do wszystkich usług sieciowych.

/Źródło UM w Strzegomiu/