Strona główna 0_Slider Co z podręcznikami do podstawówek?

Co z podręcznikami do podstawówek? [FOTO]

1

Od września tego roku, zgodnie z reformą oświaty, w szkołach podstawowych dzieci klas I, IV i VI będą się uczyć z nowej podstawy programowej i nowych podręczników. Większość książek już dotarła do szkół. Wszyscy uczniowie będą mogli korzystać z nich bezpłatnie w nowych roku szkolnym.

Po reformie edukacji i przywróceniu 8-letniego systemu nauczania od września w szkołach podstawowych obowiązywać będą nowe podstawy programowe i nowe podręczniki, które przygotowano dla klas – I, IV i VII.

Wszystkie książki na pewno przygotowane zostały przez wydawnictwa. Do naszej szkoły dotarły już paczki, które nie zostały jeszcze rozpakowane. Nowymi podręcznikami i ćwiczeniami będą zajmować się w przyszłym tygodniu pracownicy biblioteki – tłumaczy Alicja Matysik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy. Pozostałe klasy – II, III oraz V klasa otrzymają nowe ćwiczenia, a podręczniki będą obowiązywały z poprzednich lat. Wszystkie nowe książki mają być dostarczone do szkół do końca sierpnia.

Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Edukacja Narodowej dzieci książki do nauki dostaną bezpłatne. – Darmowe podręczniki i ćwiczenia otrzymają wszystkie poziomy klas, a także oddziały gimnazjalne. Natomiast rodzice dzieci chodzących do zerówki sami będą musieli zaopatrzyć je w książki. We wszystkich klasach uczniowie będą musieli kupić jedynie podręczniki do religii – wyjaśnia dyrektor SP 2 w Świdnicy.

W jaki sposób będą wydawane nowe książki? – Podręczniki są wypożyczane uczniom na dany rok szkolny i po jego zakończeniu muszą być oddane. Ćwiczenia natomiast są bezzwrotne. Dziecko je otrzymuje, wypełnia i pracuje na nich przez cały rok – mówi Alicja Matysik. Nowe książki będą do pobrania w bibliotekach. – W momencie rozpoczęcia roku szkolnego każda klasa z wychowawcą podejdzie do biblioteki. Uczniowie wypożyczą książki i podpiszą, że pobrali ich komplet. W przypadku najmłodszych uczniów najprawdopodobniej będą się tym zajmować rodzice – dodaje dyrektorka.

Tekst: AN
Zdjęcia: SP nr 2 w Świdnicy

Poprzedni artykułŚwidniczanie dla Czerska
Następny artykułPolonia-Stal odrabia zaległości [RELACJA LIVE]