Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdniczanie dla Czerska

Świdniczanie dla Czerska

0

Ostatnie nawałnice zniszczyły setki domów, infrastrukturę i całe połacie lasów na Pomorzu. Świdnica w geście solidarności przyłącza się do pomocy poszkodowanym.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świdnicy zostanie rozpatrzony projekt uchwały w sprawie finansowego wsparcia dla gminy Czersk w wysokości 30 tysięcy złotych na odbudowę infrastruktury. W wyniku huraganu w dniu 11 sierpnia dziesięciotysięczny Czersk został jedną z najbardziej poszkodowanych miejscowości w powiecie chojnickim – zniszczonych zostało m.in. ponad 500 domów.

– Z panią burmistrz Czerska, Jolantą Fierek znamy się od kilku lat. Spotykamy się w ramach grupy burmistrzów, wójtów i prezydentów progresywnych, wspieramy się nawzajem doświadczeniem i odwiedzamy nasze gminy. Stąd też, kiedy tylko dowiedziałam się, że na liście poszkodowanych miejscowości jest właśnie Czersk, postanowiłam poprosić wszystkich o pomoc tej gminie – wyjaśnia prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Darowizny od osób fizycznych i prawnych dla poszkodowanych przez nawałnicę można wpłacać na konto:
Bank Spółdzielczy w Skórczu, nr: 06 8342 0009 5000 2559 2000 0009 z dopiskiem „Pomagamy ofiarom nawałnic”.

Jednocześnie od wtorku, 22 sierpnia rozpocznie się w Świdnicy zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy dla mieszkańców Czerska. Potrzebne są środki czystości, artykuły higieniczne, nowe ubrania i buty, trwałe artykuły spożywcze z długą datą ważności, a także wyprawki dla uczniów. Wszystko to będzie można przynosić do Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33 oraz do Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Prezydent Miasta, Beata Moskal-Słaniewska zwróciła się także do świdnickich przedsiębiorców i firm o przekazywanie darów na rzecz poszkodowanych. Swoją pomoc zadeklarował już Electrolux, który przekaże 5 wolnostojących kuchenek.

20 lat temu dotknęła nas powódź stulecia. Pomoc dla Świdnicy płynęła z całej Polski i od naszych partnerów zza granicy. Dziś możemy choć w jakiejś części odwdzięczyć się za tę pomoc – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

/Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy UM Świdnica/
Zdjęcie: UM Czersk

Poprzedni artykułFotomaraton po raz dwudziesty szósty
Następny artykułCo z podręcznikami do podstawówek? [FOTO]