Strona główna 0_Slider Notowana na giełdzie świdnicka firma ogłosiła upadłość

Notowana na giełdzie świdnicka firma ogłosiła upadłość

1

Przed rokiem kara nałożona przez Giełdę Papierów Wartościowych, dziś upadłość. Majątek  świdnickiej firmy DASE S.A. przejął syndyk.

W 2016  Giełda Papierów Wartościowych na firmę DASE S.A. nałożyła karę w wysokości 50 tysięcy złotych za nieterminowe złożenie raportu z działalności za 2015 rok.

Jak poinformował portal bankier.pl, Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, 3 sierpnia ogłosił upadłość firmy, o którą wnioskowała DASE S.A. Giełda papierów Wartościowych zawiesiła obrót akcjami firmy.

Firma zajmowała się m.in. sprzedażą płyt muzycznych w sklepie internetowym, działalnością prasową, sprzedażą i wynajmem lokali oraz działalnością związaną z dostawą nośników z muzyką hip-hop do jednej z sieci handlowych. Do maja 2016 roku 75% przychodów osiągała z tytułu prowadzenia placówek partnerskich mBanku. Bank wypowiedział umowę.

„W ramach spisu z natury syndyk zabezpieczył majątek o szacunkowej wartości 639.912,93 zł, w tym nieruchomości o szacunkowej wartości 580.000,00 zł” – czytamy na stronie syndycy.pl.

Firma DASE S.A. była m.in. wydawcą portalu Region Fakty.

/asz/

Poprzedni artykułUpadło na wyremontowany kanał w Parku Centralnym [FOTO]
Następny artykułKto niszczy przystanki? Wandale czy siły fizyki?