Strona główna 0_Slider Najmłodsi rozpoczęli zabawę w „Mieście Dzieci”

Najmłodsi rozpoczęli zabawę w „Mieście Dzieci” [FOTO]

0

Ponad 1000 dzieci ze Świdnicy i gminy Świdnicy bierze udział w czwartej edycji „Miasta Dzieci” organizowanej na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dziś wystartował pierwszy turnus wyjątkowej zabawy edukacyjnej, w trakcie której pociechy będą miały okazję poznać aż 41 ciekawych zawodów.

Pierwszy dzień „Miasta Dzieci” mija pod znakiem rejestracji uczestników, podziału na grupy i odbierania identyfikatorów. Najmłodsi rozpoczną także przygotowania do kampanii wyborczej, by już jutro wybrać swojego prezydenta, który będzie rządził dziecięcym miastem. – Dziś pociechy będą także poznawać trzy zawody i już zarabiać swoje pierwsze pieniądze, które wydadzą w „Sklepie marzeń” lub odłożą – mówi Violetta Mazurek, koordynator projektu.

Zabawa, bowiem ma wymiar edukacyjny. – Najmłodsi są uświadamiani, że jeśli zainwestują pieniądze „Tauronki” w banku, to urosną im odsetki i na więcej będzie ich stać. Mają jednak wolny wybór w rozporządzaniu własnym budżetem – tłumaczy koordynator projektu. A prezentów jest bez liku, w tym wiele gier, klocków konstrukcyjnych i mnóstwa innych rzeczy. – Dzieci powinny być zadowolone. W „Sklepie marzeń” znajduje się cały asortyment, który według naszych sondaży, powinien być dopasowany do tej grupy wiekowej – stwierdza Violetta Mazurek.

W tym roku w dwóch turnusach weźmie udział w sumie ponad 1000 pociech w wieku od 6 do 12 lat ze Świdnicy i gminy Świdnicy. – „Miasto Dzieci”, choć cały czas ma podobną konwencję, to każdego roku staramy się zapewnić nowe atrakcje. Na czwartej edycji mamy 41 zawodów, a do nowych należy chociażby alpinista i himalaista, strzelec wyborowy, kontroler jakości czy mistrz baniek mydlanych – opowiada Violetta Mazurek.

Oprócz pracy w formie oczywiście zabawy nie brakuje mnóstwo innych atrakcji. – Mamy strefę sportu z grami zręcznościowymi i sprzętami sportowymi. Wydzielona została również strefa bajek, gdzie wyświetlane są animacje dla dzieci, a także strefa relaksacyjna pod namiotami, w której najmłodsi mogą odpocząć – dodaje koordynator projektu. Pociechom zapewnione są także posiłki, w tym obiad. Zabawa każdego dnia trwa od godz. 9.00 do 14.00.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułKsiążęcy rajd rowerowy wyruszy nad Zalew Mietkowski
Następny artykułŻarowscy krwiodawcy uhonorowani nagrodami [FOTO]