Strona główna Wydarzenia Inżynierowie z Żarowa pokonali konkurencję ze świata

Inżynierowie z Żarowa pokonali konkurencję ze świata [FOTO]

0

Pracownicy żarowskiej firmy DSSE pokonali międzynarodową konkurencje z Japonii, Korei, Tajlandii, Chin, Stanów Zjednoczonych i zajęli pierwsze miejsce w konkursie World Champion Kaizen Competition 2017, organizowanym w japońskim mieście Harima. Zwycięscy wrócili do Polski z zaszczytnym tytułem i specjalną flagą, która już od wielu lat przekazywana jest laureatom i wędruje po świecie od mistrza do mistrza.

World Champion Kaizen Competition 2017 – taki tytuł został przyznany zakładowi Daicel Safety Systems Europe z żarowskiej podstrefy ekonomicznej. Dzięki udziałowi w prestiżowym konkursie „Kaizen Competition” organizowanym przez Daicel Corporation, żarowska firma zajęła pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł oraz trzecie miejsce w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Konkurs odbył się wiosną w japońskim mieście Harima. Uczestniczyło w nim ponad 200 osób z Japonii, Korei, Tajlandii, Chin, Stanów Zjednoczonych oraz Polski. Żarowski DSSE reprezentowało 20 osób. – Jestem bardzo dumny, że w naszym zakładzie pracują tak kreatywne i zaangażowane osoby. Byłem bardzo szczęśliwy, gdy okazało się, że mocno wyprzedziliśmy innych uczestników i jesteśmy mistrzami – tak komentuje zwycięstwo Yasushi Hiramatsu prezes DSSE.

Zgodnie z tradycją konkursu zwycięzca otrzymał na okres roku specjalną flagę, która już od wielu lat wędruje od mistrza do mistrza, z kraju do kraju. – Moment, w którym przekazano nam flagę był bardzo uroczysty i wzruszający. Było dla mnie nie lada wyzwaniem, aby opanować się i jak mówi tradycja, wygłosić mowę zwycięzcy – dodaje Anna Szot Lider zwycięskiej grupy, która na co dzień w DSSE zajmuje się jakością.

Po powrocie do Polski w żarowskim DSSE został zorganizowany uroczysty event, podczas którego wszyscy pracownicy, od kadry menadżerskiej po operacyjną, mogli zobaczyć video i fotorelację z konkursu, podpytać o szczegóły i zobaczyć z bliska flagę World Champion 2017. Firma za zwycięstwo otrzymała nagrodę finansową. Decyzją prezesa DSSE została przekazana na nagrody dla wszystkich pracowników. Każdy pracownik DSSE otrzymał sportową koszulkę oraz walizkę podróżną. Na wszystkich czekał też słodki poczęstunek w postaci tortu. – Kaizen Competition to ważne wydarzenie, zarówno dla pracowników, jak i kadry zarządzającej. Nie możemy zapominać po co jest organizowana taka rywalizacja między oddziałami. Chodzi głównie o wzbogacenie firmy o szereg mądrych i innowacyjnych rozwiązań, które poprawią procesy zachodzące w firmie – mówi Dariusz Karolczak Dyrektor produkcji w DSSE.

/Magdalena Pawlik z UM Żarów/

Poprzedni artykułHala magazynowa – kupić, czy wynająć
Następny artykułPiłkarze Polonii-Stali walczą w derbach regionu z Bielawianką [RELACJA LIVE]