Strona główna Temat dnia Hala magazynowa – kupić, czy wynająć

Hala magazynowa – kupić, czy wynająć

0

W związku z prężnie rozwijającą się firmą postanowiłeś poszukać idealnego rozwiązania. Trafiłeś na hale magazynowe, ale nadal do końca nie wiesz, czy chcesz ją kupić, czy tylko wynająć? Jakie są zalety i dlaczego, akurat to rozwiązanie powinno przypaść Ci do gustu?

Wynajem można potraktować jako lubienie krótkookresowych zobowiązań. Potwierdzenia daleko szukać nie musimy, ponieważ jest to najpopularniejsza metoda uzyskania magazynowej przestrzeni. Wiemy, że firma dynamicznie się rozwija, tak jak sytuacja na rynku, dlatego też ciągle zmieniające się warunki, dynamiczne wzrosty i nieprzewidywalne upadki, potrafią doprowadzić do zamazanego obrazu przyszłości. Zderzamy się ze ścianą, ponieważ do końca nie możemy przewidzieć, gdzie nasza działalność gospodarcza znajdzie się za 5, a nawet 10 lat. W związku z tym wynajem okazuje się najbardziej rozsądnym wyjściem. Klienci doceniają możliwość krótkich zobowiązań, nie narażając się w przyszłości na kolosalne straty. Z tego typu rozwiązania korzystają przede wszystkim firmy logistyczne, wynajmując daną przestrzeń konkretnemu klientowi, z którym mają podpisaną umowę o współpracy na czas określony. Wynajem hali magazynowej pozwala na szybkie „wprowadzenie się” do wykonanego już budynku. Co więcej, nie narażasz się na obowiązki, które ściśle powiązane są z zarządzeniem danym magazynem – zajmuje się tym właściciel/firma, Ty jesteś zobowiązany do uiszczenia tzw. opłaty eksploatacyjnej.

Zakup magazynu to często szycie na miarę. Firma, której zlecasz wykonanie przestrzeni, dopasowuje się do oczekiwań i wymogów, m.in. narzucanych przez zasady przechowywana danych elementów – materiałów budowlanych, pojazdów, czy maszyn. Co więcej, nie musisz przejmować się procesem budowy, wystarczy, że jasno nakreślisz plan, który chcesz zrealizować, przy okazji informując o przeznaczeniu magazynu. Hale magazynowe o aluminiowej konstrukcji to tanie rozwiązanie, jeśli weźmiemy pod uwagę transport, czy montaż elementów. Co więcej, nie musisz rozpoczynać od postawienia przestrzeni liczącej kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych. Otóż hale magazynowe wykonane z aluminium, posiadają technologię modułową pozwalającą na rozszerzenie powierzchni, w razie zwiększonych zapotrzebowań. Zakup wiąże się z większą odpowiedzialnością i obowiązkami, aczkolwiek jeśli pojawi się wymóg przewiezienia hali w inne miejsce, nie musisz uzgadniać tego z wynajmującym.

Kupić, czy wynająć? Wszystko zależy od tego, jak postrzegasz magazyn oraz swoją firmę. Jeśli lubisz krótkotrwałe rozwiązania postaw na wynajem. Jeśli jednak wolisz rozwiązania, dopasowane do swoich potrzeb, zakup halę magazynową.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŻądają zwrotu prawie trzech milionów złotych unijnej dotacji za świdnickie Centrum Przesiadkowe
Następny artykułInżynierowie z Żarowa pokonali konkurencję ze świata [FOTO]