Strona główna 0_Slider Halina Kunicka i kabaret „Ciach” dla Artura Klai!

Halina Kunicka i kabaret „Ciach” dla Artura Klai!

0

„Orkiestry dęte”, „Od nocy do nocy”, „To były piękne dni” – ponadczasowe przeboje, wyśpiewane przez damę polskiej estrady, mają zagwarantowane miejsce w historii polskiej piosenki. I będzie je można usłyszeć niebawem w Świdnicy. Halina Kunicka, wspólnie z kabaretem „Ciach”, 8 października wystąpi w Świdnicy, a dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie Artura Klai.

Artur Klaja to sympatyczny, lubiący żartować 32-latek, którego największym marzeniem jest chodzenie i normalne funkcjonowanie w codzienności. Świdniczanin zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Mimo choroby Artur Klaja skończył szkołę średnią i policealną, uzyskując dyplom informatyka. Zdał także prawo jazdy. Od lat poddaje się operacjom i często bolesnej rehabilitacji, by uzyskać jak największą sprawność fizyczną. Nową nadzieję dała eksperymentalna, nierefundowana przez NFZ i kosztowna terapia komórkami macierzystymi. Zastosowane w całości leczenia, wartego 76 tys. zł, daje mu 99% szans na samodzielne chodzenie.

Artur otrzymał już cztery podania, na ostatnie, które musi przyjąć we wrześniu, zabrakło 14 tysięcy złotych. Środki te udało się pożyczyć, ale trzeba będzie je oddać. Kolejne środki będą potrzebne na rehabilitację, która trwa od lat nieprzerwanie.

Efekty leczenia już widać! Artur przy wsparciu potrafi przejść kilkadziesiąt metrów, a marzeniem jest poruszanie się choćby o kulach.

W staraniach Artura i jego mamę Antoninę postanowili wesprzeć artyści. W koncercie udział weźmie znakomita piosenkarka Halina Kunicka i kabaret „Ciach”, znany z wielu występów na żywo i w telewizji. Atrakcją będzie licytacja cennych przedmiotów, które Antonina Klaja pozyskała z całej Polski. Jest filiżanka od prezydenta RP Andrzeja Dudy, kolejne z kancelarii Rady Ministrów i Sejmu. „Papieskiego gołąbka” podarował prezydent Krakowa. Identyczne figurki podarował swoim współpracownikom papież Franciszek po Światowych Dniach Młodzieży. Na licytację zostanie wystawiona także koszulka z podpisem Marcina Gortata oraz wiele innych gadżetów, przekazanych przez osoby prywatne i firmy.

Gwiazdy grają dla Artura

8 października 2017, godz. 17.00
Aula I LO, ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 30, Świdnica
Cegiełki w cenie 30 zł do nabycia w Informacji Turystycznej, ul. Wewnętrzna 2 w Świdnicy, tel. 74 852 02 90

Mieszkańca Świdnicy wesprzeć można także przekazując datki na konto Fundacji Dogonić Marzenia: 77 1090 2356 0000 0001 2167 7406 z dopiskiem Artur Klaja, na subkonto w Fundacji „Bliżej Siebie” – 27 1090 2369 0000 0001 3384 0233 lub na stronie www.siepomaga.pl/klaja (widniejąca na tej stronie kwota ponad 6 tysięcy została już wypłacona i wykorzystana na czwarte podanie).

Poprzedni artykułJak nie idzie, to nie idzie!
Następny artykułZahaczył o kable, przewrócił słupy [FOTO]