Strona główna 0_Slider Finał Krzyżowa Music – kto posłucha koncertów

Finał Krzyżowa Music – kto posłucha koncertów [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]

0

Już po raz trzeci festiwal Krzyżowa Music zgromadził muzyków z całego świata aby wzorem amerykańskiego festiwalu muzyki kameralnej Marlboro-Music, wspólnie tworzyć, przeżywać i dzielić się muzycznymi doświadczeniami. Rangi wydarzeniu dodaje fakt, że patronat nad festiwalem objęli Ministrowie Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec, Witold Waszczykowski i Sigmar Gabriel.

Krzyżowa-Music to mistrzowskiej klasy warsztaty muzyczne o charakterze festiwalu. W oddalonej od miejskiego zgiełku Krzyżowej muzycy znajdują czas i inspirację, by zmierzyć się z szeroką paletą dzieł muzyki klasycznej –  od baroku po współczesność.

14 światowej sławy muzyków – Mistrzów, w tym m.in.: skrzypaczka Midori, klarnecista Charles Neidich oraz członkowie zespołów kameralnych takich, jak Artemis-Quartett, Vermeer-Quartett czy Rosamunde-Quartett, oraz 37 – wybranych w drodze rekrutacji, obiecujących talentów muzyki klasycznej, spotyka się na wspólne muzykowanie i międzypokoleniową wymianę doświadczeń. Wszystko to pod kierownictwem artystycznym Viviane Hagner.

Festiwal, to jednak nie tylko koncerty. W ramach Krzyżowa-Music odbywają się również wystawy i sympozja poświęcone takim tematom, jak „Muzycy na emigracji” oraz „Muzyka a ruch oporu”. Spotkania mają miejsce w Krzyżowej, historycznym miejscu, będącym symbolem polsko-niemieckiego pojednania oraz oporu wobec nazistowskiego terroru.

24 i 25 sierpnia o godz. 19:30 w Sali Koncertowej odbędą się koncerty w Krzyżowej, podczas których prezentowane będą dzieła m.in. Wolfganga Amadeusza Mozarta, Antoniego Dworzaka, Grażyny Baciewicz, Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina oraz Władysława Szpilmana.

26 sierpnia w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdrój z kwintetem fortepianowym Césara Francka

26 sierpnia o godz. 12:30 w Krzyżowej odbędzie się koncert gościnny Festiwalu „Ensemble” z Zamku Książ.

27 sierpnia o godz. 18.00 we Wrocławiu, w stolicy Dolnego Śląska i jednym z najpiękniejszych miast Polski, odbędzie się tegoroczny koncert zakończeniowy Festiwalu Krzyżowa-Music w Synagodze Pod Białym Bocianem, podczas którego będzie można usłyszeć m.in.: kwintet fortepianowy Mieczysława Weinberga, trzy utwory na kwartet smyczkowy Igora Strawinskiego oraz oktet smyczkowy Felixa Mendelssohn-Bartholdy.

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie Państwo na stronie www.krzyzowa-music.eu oraz na facebookowym profilu wydarzenia www.facebook.com/krzyzowamusic

Tymczasem serdecznie gratulujemy naszym Czytelnikom, którzy biorąc udział w konkursie wygrali podwójne zaproszenia na koncerty w ramach festiwalu: pani Katarzyna Darowska oraz pan Hieronim Kinast, pan Jerzy Kaczkowski, pan Artur Taraban i pan Kazimierz Rutkowski.

Poprzedni artykułPiłkarze Polonii-Stali walczą w derbach regionu z Bielawianką [RELACJA LIVE]
Następny artykułBiały proszek w skrzynce, mieszkańcy ewakuowani