Strona główna 0_Slider Eksperymentalne i nowoczesne dźwięki w Klubie Bolko

Eksperymentalne i nowoczesne dźwięki w Klubie Bolko [FOTO]

0

Współczesna, rodzima muzyka elektroniczna, a także instrumentalna nie stroniąca od dźwiękowych eksperymentów, w ramach Posłuchane 3.0, tym razem rozbrzmiewała w Klubie Bolko. Oprócz niecodziennych koncertów Resiny, Nanook of the North, Naphta i Wojtka Urbańskiego, a także występów lokalnych artystów, publiczność mogła skorzystać z atrakcji Strefy Chillout, w tym warsztatów muzycznych czy wystawy memów „Cyniczny Romantyzm”.

Sierpniowa edycja Posłuchane 3.0, choć pierwotnie zaplanowana nad Zalewem Witoszówka, to ostatecznie z powodu burzowych prognoz pogody przeniosła się do Klubu Bolko. Świdnicki muzyczny lokal tym razem tonął w brzmieniach elektronicznych, ale instrumentalnych z dźwiękowymi eksperymentami polskich twórców. Koncerty zagrali Resina, Nanook of the North, Naphta i Wojtek Urbański, ale także lokalni muzycy jak dj Slime. – Tym razem na Podsłuchane zaprosiliśmy także lokalnych artystów i na scenie występowali świdniccy dj’e. Chcemy w przyszłym roku właśnie w tym kierunku rozwijać wydarzenie, by akcentować lokalną scenę muzyczną. Jesteśmy zaskoczeni jak wartościowa jest muzyka miejscowych artystów i nie chcemy, by była tworzona do szuflady – stwierdza producentka Agata Polak.

Publiczność mogła nie tylko posłuchać muzyki czy zrelaksować się na leżakach, ale i skorzystać z dodatkowych wydarzeń, w ramach Strefy Chillout. Impreza, bowiem prezentująca nowoczesne projekty rodzimej sceny muzycznej poszerzyła swoją ofertę o dodatkowe wydarzenia i atrakcje. – Chcemy, by projekt nabrał wymiaru edukacyjnego, stąd zorganizowaliśmy warsztaty i spotkania z artystami, którzy występują na wydarzeniu. Dzieciaki, które wzięły w nich udziały, miały pełny wachlarz muzycznych możliwości, od pracy z dźwiękiem po tworzenie małych instrumentów – mówi producentka. W zajęciach z poznawania dźwięków uczestniczyło około 15 pociech.

Dodatkowo udało nam się nawiązać współpracę z „Cynicznym Romantyzmem” i zaprezentować wystawę memów w Klubie Bolko. Grupa proponuje swego rodzaju edukacje poprzez łączenie sztuki klasycznej ze współczesnymi zwrotami, funkcjonującymi w codziennym życiu – stwierdza Agata Polak. Publiczność po koncertach mogła także uczestniczyć w afterparty w pustostanie na Rynku.

Posłuchane 3.0 jeszcze w tym roku zawita do Świdnicy, ale na razie organizatorzy zdradzają szczegółów imprezy. – Planujemy wydarzenia na jesień. Na przełomie października i listopada będzie o nas głośno. W 2018 roku pojawimy się w marcu lub kwietniu – dodała.

Posłuchane organizowane jest przez Fundację Ładne Historie. Projekt współfinansowany jest przez Gminę Miasto Świdnica i Starostwo Powiatowe w Świdnicy, powstaje we współpracy z TONY, Szkoły Muzyki Nowoczesnej, Regime, Astigmatic Records, Widno, Ośrodkiem Działań Artystycznych Firlej, Multipubem Biała Dama, Fundacją Sztuki Współczesnej In Situ, Fundacją Performat, Kolejami Dolnośląskimi, Going, Underground Wałbrzych, Audiotech i UFF.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułME: Spory awans reprezentantów Polski
Następny artykułTrwa ostatni turniej plażówki w Świdnicy! [FOTO]