Strona główna 0_Slider Darmowe badania podczas Targów Żywności

Darmowe badania podczas Targów Żywności

0

Już 25 sierpnia rozpoczną się w Świdnicy  XI Targi Żywności “Zdrowie ma smak”, organizowane przez powiat świdnicki. W tym roku przygotowano dodatkową ofertę. W sobota, 26 sierpnia, będzie można skorzystać z wielu bezpłatnych badań.

Oferta jest szeroka: oznaczanie poziomu cukru, ciśnienia i cholesterolu we krwi, spirometrię oraz pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu, badania ostrości wzroku, usg serca i tarczycy. W dwóch busach będzie można skontrolować słuch oraz wykonać badanie densytometryczne w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy.

Na chętnych czekać będą również specjaliści: lekarz pediatra/neonatolog, internista, dermatolog i dietetyczka. Dlatego też serdecznie zapraszamy rodziców z niemowlętami i małymi dziećmi, osoby z zespołami bólowymi, osoby, u których pojawiły się niepokojące zmiany skórne do skorzystania z konsultacji. Zachęcamy młodzież do sprawdzenia swoich umiejętności na symulatorach alko i narkogoglach. W tym samym dniu będzie prowadzona zbiórka krwi, dlatego też już dziś zapraszamy honorowych krwiodawców do jej oddawania – zachęca Barbara Świętek z wydziału zdrowia i spraw społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Akcja zostanie zorganizowana w teatrze miejskim.

Realizatorzy badań: SP ZOZ w Świdnicy, NZOZ Ars Medica w Świdnicy, Audio Care, Natalia Szwed, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, PSSE w Świdnicy, NZOZ Dobra Med Świdnica, CUM „Eskulap” w Świdnicy.

/Źródło Starostwo Powiatowe w Świdnicy, opr. red./