Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

0

Międzynarodowy Festiwal Folkloru, Noc Spadających Gwiazd, Książęcy Rajd Rowerowy czy Żarowskie Spotkanie Miłośników Motoryzacji. Podpowiadamy, co można robić w ten weekend.

Barwny folklor z całego świata w Strzegomiu
Od 10 sierpnia w Strzegomiu trwa 26. Międzynarodowy Festiwal Folkloru. W tym roku w barwnych widowiskach publiczność ma okazję oglądać artystów z Chin, Cypru, Hiszpanii, Meksyku, Rosji, Słowacji i Tajlandii. Nie zabraknie także polskich zespołów – gospodarzy święta folkloru Zespół Pieśni i Tańca „Kostrzanie”, grupy „Katowice” i „Kapeli Góralskiej PoPieronie”. Święto sztuki ludowej tradycyjnie rozpoczął koncert inauguracyjny. W programie imprezy znalazły się również występy galowe, wieczory ludowe i bardzo lubiany kończący już imprezę „Rynek Świata”. Festiwal to także koncertu gwiazd muzyki polskiej zaplanowane na 13 sierpnia na godz. 20.00 i 21.00. W tym roku zagrają lubiane zespoły popowe – Manchester i Video.

Książęcy Rajd Rowerowy ze Świdnicy
Do aktywnego wypoczynku zachęca Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. 12 sierpnia zaplanowano kolejny książęcy rajd rowerowy. Uczestnicy wyprawy pokonają trasę ze Świdnicy do Borzygniewu, gdzie przewidziany jest dłuższy postój i odpoczynek przy grillu z kiełbaskami. Powrót do Świdnicy nastąpi między godzinami – 14.00 – 15.00. Start przewidziano punktualnie o godz. 8.00 spod Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ulicy Śląskiej 35. Na rajd obowiązują zapisy w Informacji Turystycznej.

Festyn wiejski w Szymanowie
W sobotę, 12 sierpnia na placu przy świetlicy w Szymanowie zaplanowano festyn wiejski. W programie imprezy przewidziano liczne atrakcje, w tym m.in. loterię fantową, występy zespołów folklorystycznych, mini dyskotekę dla dzieci, malowanie twarzy, gry i zabawy sportowe oraz zabawę taneczną przy muzyce zespołu ATMA. Sołectwo zaprasza również na pyszne pierogi, leczo, potrawy z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz domowe ciasto.

Spektakl teatralny dla dzieci w Świebodzicach

Noc Spadających Gwiazd w Żarowie
Perseidy, czyli noc spadających gwiazd to nic innego, jak meteory spalające się w atmosferze Ziemi. Deszcz spadających gwiazd będzie można zaobserwować od godziny 20:00 do 6 rano. W związku z powyższym Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej, Klub Łączności Radiowej SP6PZG w Świdnicy zapraszają na wspólne obserwacje i nie tylko na ul. Bolesława Chrobrego 3 w Żarowie. Organizatorzy spotkania zachęcają do uczestnictwa w głównym punkcie programu edukacyjnego.


Program:
Bezpłatny blok teoretyczno-praktyczny:
11:00-14:00 – Punkt Medyczny – Bezpłatne badanie ciśnienia krwi i poziomu cukru
11:00-15:00 – Warsztaty elektroniczne – Ćwiczenia praktyczne w montażu prostych układów elektronicznych
11:00-18:00 – Pokaz amatorskich środków łączności radiowych
11:00-23:00 – Pokazy i warsztaty – Praca radiostacji amatorskiej emisjami fonicznymi, telegraficznymi i cyfrowymi na różnych pasmach.
21:30-03:00 – Pokaz praktyczny – Noc spadających gwiazd, zostanie wykorzystana do prowadzenia łączności poprzez odbicia fal radiowych od śladów spadających meteorytów.
KINO PLENEROWE W TOWARZYSTWIE GWIAZD
21:15-23:00 – Zapraszamy wszystkich miłośników kina pod chmurką, na projekcję filmową w noc spadających gwiazd.

Spotkanie miłośników motoryzacji w Żarowie
Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Żarowska Izba Historyczna zapraszają na II Żarowskie Spotkanie Miłośników Motoryzacji. Impreza odbędzie się w niedzielę, 13 sierpnia na parkingu przy Targowisku Miejskim w Żarowie, w godzinach 14:00-19:00. W programie m.in. p rezentacja i wystawa plenerowa pojazdów, konkursy z nagrodami dla uczestników (Najgłośniejszy Wydech, Najładniejsza Felga, Najładniejszy Klasyk Spotkania, Show&Shine – pojazd który robi „największą robotę” – ogólny wygląd, silnik, wnętrze), konkurs w przeciąganiu liny dla uczestników, konkurs rzutu oponą na odległość z nagrodami, konkurs jazdy zręcznościowej z nagrodami, konkurs fotograficzny z nagrodami, pokaz ratowniczy Straży Pożarnej, gry i zabawy dla najmłodszych oraz in. atrakcje, wystawy firm branży motoryzacyjnej, stoisko gastronomiczne. II Żarowskie Spotkanie Miłośników Motoryzacji zakończy parada ulicami Żarowa o godz. 19:00.

Spektakl pacynkowy w Świdnicy
W niedzielę, 13 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się kolejny spektakl dla dzieci „Legendy o Świdnicy” na świdnickim Rynku. Przedstyawienie przegotowane przez Akademię Wyobraźni to spektakle grane jest w tradycyjnej budce pacynkowej (rekonstrukcja historycznego teatru pacynkowego). 13 sierpnia zaprezentowana zostanie legenda „O złym i chciwym rajcy Zechlim”. Dekoracje opracowane przez świetnego grafika – Paulinę Mager – przedstawiają m.in. świdnicki rynek i salę rajców. Spektakl trwa  (około 20 – 25 minut), po nim  przeprowadzone zostaną  warsztaty papierowego teatru oparte na tych samych legendach.

Poprzedni artykułZaprószenie ognia przyczyną pożaru na strefie [FOTO/VIDEO]
Następny artykułPowstanie żłobek w Żarowie