Strona główna Wydarzenia Powstanie żłobek w Żarowie

Powstanie żłobek w Żarowie

0

Budynek żłobka, którego budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku będzie wyposażony w sale zabaw, szatnie, sypialnie i jadalnie. Pomieści pięćdziesięcioro dzieci. Burmistrz Żarowa Leszek Michalak podpisał umowę z wykonawcą inwestycji Zakładem Ogólnobudowlanym Tadeusz Broński ze Świdnicy na realizację tego zadania.

Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu „Rozbudowa Przedszkola Miejskiego w Żarowie o budynek żłobka w systemie zaprojektuj i wybuduj”. – Będzie to realizacja kolejnego projektu, na który nasza gmina pozyskała unijne dofinansowanie. Rzeczywiście procedury przygotowania tych wniosków, później ich ocena i weryfikacja, a w następnej kolejności przetargi i podpisania umów z wykonawcą trwały dosyć długo. Tak niestety wygląda droga dobrze przygotowanych inwestycji. Budowa żłobka w Żarowie to ważne przedsięwzięcie dla naszych mieszkańców. Dzięki temu do nowego budynku żłobka Bajkowe Przedszkole w Żarowie będzie mogło przyjąć więcej dzieci – mówi burmistrz Leszek Michalak.

W nowym budynku żłobka mają powstać dwie sale zabaw, jadalnie, sypialnie, szatnie, łazienki dla dzieci oraz sala widowiskowa z przeznaczeniem na wspólne zabawy i uroczystości. Projekt zakłada także budowę zaplecza kuchennego oraz szatni i toalety dla personelu. – Będzie to bardzo ważny projekt społeczny. Na jego realizację czekają przede wszystkim rodzice, którzy zostawiają w naszym przedszkolu swoje pociechy. Dzięki budowie nowego obiektu, nasza placówka będzie mogła przyjąć więcej dzieci – stwierdza Elżbieta Wierzyk, dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Projekt „Rozbudowa Przedszkola Miejskiego w Żarowie o budynek żłobka w systemie zaprojektuj i wybuduj”, realizowany w ramach Oś priorytetowa: Infrastruktura spójności społecznej, Działanie: Inwestycje w infrastrukturę społeczną, Poddziałanie: 6.1.4 Inwestycje w infrastrukturę społeczną – ZIT AW, otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 831 716,00 złotych.

Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą inwestycji budowa nowego żłobka kosztować będzie 2.660.490 złotych.

/Magdalena Pawlik, rzecznik prasowy UM w Żarowie/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez
Następny artykułTrzech nowych zawodników w Polonii-Stali Świdnica