Strona główna 0_Slider 25-latek uciekał przed policją

25-latek uciekał przed policją

3

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Jaworzyna Śląska, który kierując motorowerem marki Honda nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie podjął ucieczkę. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.


Wczoraj funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy  pełniąc służbę  na terenie gminy Jaworzyna Śląska zauważyli kierującego motorowerem marki Honda  bez tylnego oświetlenia oraz bez tablicy rejestracyjnej pojazdu. Policjanci nakazali kierującemu zatrzymanie pojazdu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący zlekceważył polecenie policji i podjął ucieczkę przed patrolem, który rozpoczął pościg oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący nie przerejestrował pojazdu w urzędowym terminie 30 dni oraz że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych.

Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed Sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policja przypomina, że od dnia 1 czerwca 2017 r. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także traktorów, ciągników, kombajnów , cystern”.

Jazda bez uprawnień – kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 15 lat.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podlega karze pobawienia wolności o d 3 miesięcy do 5 lat.

/Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP Świdnica/

Poprzedni artykułPolicja przypomina o bezpieczeństwie podczas prac polowych
Następny artykułZwrot akcyzy dla rolników