Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzice latają dla Mai

Świebodzice latają dla Mai

0

Wyjątkowa akcja charytatywna odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca w Świebodzicach. 30 lipca na gminnym lotnisku będzie można pomóc chorej na glejaka świebodziczance, Mai Dobrzańskiej. Każdy, kto zdecyduje się wesprzeć akcję, będzie mógł wzbić się w przestworza szybowcem.

Majeczka ma zaledwie 7 lat, rok temu zdiagnozowano u niej glejaka pnia mózgu. Konsultacji i leczenia dziewczynki podjęli się specjaliści z kliniki w Londynie. Wiąże się to z ogromnym kosztem dla rodziny, dlatego od kilku miesięcy, poprzez różne działania, organizowana jest zbiórka i pomoc dla dziewczynki.

Taka akcja miała miejsce podczas czerwcowych Dni Świebodzic, uruchomione jest specjalne konto do wpłat. Wiele osób dobrej woli chce pomagać, do tego grona właśnie dołączyły kolejne.

Wydarzenie na lotnisku to inicjatywa radnego miejskiego Dariusza Błaszczyka i Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach. Honorowy patronat nad imprezą objęli – Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz.

Loty rozpoczną się od godz. 10:00, będą to loty szybowcem, za wyciągarką – mówi radny Dariusz Błaszczyk, który jest także członkiem TLŚ. – Polecieć może każdy, nawet dziecko – oczywiście pod opieką rodziców. W zamian będziemy prosić o wrzucenie do puszki darowizny dla Majki – ile kto chce i może – dodaje. Przy okazji TLŚ będzie także próbowało pobić rekord lotów szybowcem – w planach jest 100 startów.

Maja na szczęście czuje się dobrze, guz nie rośnie i nie daje w tej chwili żadnych negatywnych zmian. Ale to nie oznacza, że rodzice śpią spokojnie.

Ciągle czekamy na informacje z Londynu, to się przedłuża a my chcielibyśmy już działać. 2 sierpnia mamy kolejny, kontrolny rezonans w Warszawie, ale naszym celem jest możliwość skonsultowania Majki przez specjalistów z Londynu – – mówi Agnieszka Dobrzańska, mama Mai.

30 lipca cała rodzina pojawi się oczywiście na lotnisku.
Bardzo dziękujemy za kolejny gest dobrej woli i chęć pomocy, to dla nas naprawdę bardzo ważne – podkreślają rodzice.

***
Leczenie Mai można wesprzeć, wpłacają pieniądze na specjalne konto: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobo Chorym „Kawałek nieba” Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Z dopiskiem: „968 pomoc dla Mai Dobrzańskiej”.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez
Następny artykułFałszywy policjant wyczyścił im konto