Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz imprez

5

Wystawa „Elektroniki PRL-u”, finałowy koncert Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga, Światowe Igrzyska The World Games Wrocław 2017, rodzinny minigolf z nagrodami czy Zlot Motocyklowy? Podpowiadamy, co można robić w powiecie świdnickim w ten weekend.

Wystawa „Elektroniki PRL-u” w Świdnicy
Dziś kończy się czwarta odsłona wystawy „Elektronika PRL-u” w Świdnicy. Po raz kolejny pasjonaci dawnego sprzętu elektronicznego pokazują swoje zbiory. W tym roku możemy zobaczyć kolekcje – Pawła Szilla, Tomasza Marcinkowskiego i Krzysztofa Taterki. Ekspozycje to kultowy sprzęt grający, komputery i inne gadżety wyprodukowane w czasach PRL-u, które nie tylko można oglądać, ale także wypróbować. Wyjątkowość wystawy niezmiennie, bowiem polega na tym, że eksponaty wciąż działają. Na wystawie nie brakuje dodatkowej atrakcji, specjalnie przygotowanej dla odwiedzających. Niespodzianką w tym roku jest możliwość nagrania swojego głosu na taśmie, na magnetofonie szpulowym Tonette, i go odsłuchania. Wystawa można odwiedzić od godz. 10.00 do godz. 20.00.

Koncert finałowy festiwalu organowego w Świdnicy
Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit zaprasza na ostatni koncert II Schlag Organ Festival. W piątek, 21 lipca o godzinie 18.30 w Kościele Pokoju w Świdnicy wystąpi wirtuoz fortepianu i organów Piotr Rachoń. Artysta studiował w Warszawie, we Włoszech i w USA. Obecnie jest organistą tytularnym Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W Świdnicy muzyk koncertujący na całym świecie zagra recital organowy. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

The World Games 2017 w Świdnicy
Od 20 do 30 lipca we Wrocławiu oraz Jelczu-Laskowicach, Trzebnicy, Szymanowie i Świdnicy rozegrane zostaną igrzyska TWG, w których udział weźmie blisko 4 tysiące sportowców. Przedstawiciele ponad 30 dyscyplin walczyć będą na 26 arenach.

W Świdnicy areną zmagań sportowców będzie hala lodowiska, gdzie odbędą się zawody w jeździe figurowej na wrotkach (22-23.07) oraz turniej hokeja na rolkach z udziałem ośmiu najlepszych narodowych reprezentacji mężczyzn – Polski, Czech, Francji, Włoch, Szwajcarii, Kanady, USA i Argentyny (25-29.07).

Minigolf z nagrodami w Galerii Świdnickiej
22 i 23 lipca rozegrany zostanie rodzinny turniej, w którym nagrodą główną są cztery bilety do Rodzinnego Parku Rozrywki EnergyLandia w Zatorze. Nagrody dodatkowe to bilety do kina i rodzinne wejściówki na basen. Aby wziąć udział w turnieju, należy stworzyć dwuosobową drużynę – rodzic + dziecko do lat 12, udać się na miejscu do obsługi turnieju i zgłosić swój udział. Tory do gry będą dostępne dla wszystkich chętnych w godzinach 11.00-18.00. Turniej rozgrywany będzie na wybranych torach w godzinach 13.00-18.00 w sobotę i 13.00-17.00 w niedzielę.

Festyn Wiejski w Jaskulinie
22 lipca w Jaskulinie (gmina Dobromierz) o godz. 16.00 rozpocznie się festyn wiejski. W programie imprezy m.in. występ Zespołu biesiadno-ludowego ,,Czerwone Róże” oraz zabawa taneczna przy muzyce zespołu ,,Atma”. Ponadto podczas festynu czynne będą stoiska z zabawkami, żelkami, watą cukrową i popcornem. Na najmłodszych czekać będzie kącik artystyczny i dmuchany zamek. Sołectwo zaprasza natomiast na potrawy z grilla, kociołek, kawę, herbatę i ciasto.

Turniej wsi w gminie Strzegom
Na placu przy świetlicy w Modlęcinie 22 lipca o godz. 16.00 rozegrany zostanie Turniej Wsi Modlęcin – Granica. W programie zaplanowano m.in. rozstrzygnięcie konkursu na pyszne ciasto wiejskie, konkursy z nagrodami, „niespodzianki” przygotowane przez sołtysów i rady sołeckie oraz zabawę taneczną.

Kino plenerowe w Żarowie
Fundacja Inicjatywa B zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego, w ramach 9 edycji festiwalu Different Point of View. 22 lipca o godz. 21.00 rozpoczną się festiwalowe wydarzenia w Żarowie. Pierwszym będzie muzyczny live act do filmu „Nosferatu – Symfonia grozy” z 1922 roku, w wykonaniu świdniczanina – Dariusza Miziarskiego. Drugim – plenerowa projekcja filmów produkcji Studia Munka: „Leszczu”, „NDR / eNDRance”, „Pan Rudnicki i Samochody” oraz „Trójkąt do wzięcia”. Wstęp wolny.

Fundacji Inicjatywa B towarzyszą Kooperatywa 124 oraz Hoppy Lab browar rzemieślniczy, którzy zadbają o filmową strefę gastronomiczną.

Dzień Baniek Mydlanych w Świebodzicach
Festyn odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 lipca o godz. 12.00 w Parku Miejskim. W programie świebodzickiego festynu jest mnóstwo atrakcji – będziemy puszczać ogromne bańki, będą zabawy i konkursy, bańkowa sztafeta czy zamykanie w wielkiej bańce. Do tego słodkości, wata cukrowa i ogromna porcja dobrego humoru.

Zlot Motocyklowy w Marcinowicach
W niedzielę, 23 lipca Stowarzyszenie „Jasny Horyzont” zaprasza na stadion sportowy w Marcinowicach na Festyn Rodzinny oraz II Gminny Zlot Motocyklowy. W programie wiele atrakcji dla całych rodzin. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.15.

Zebrała: AN