Strona główna 0_Slider Fałszywy policjant wyczyścił im konto

Fałszywy policjant wyczyścił im konto

1

Kreatywność oszustów nie ma granic. Jak się okazuje, potrafią bez wychodzenia z domu przekonać ludzi do oddania dużych sum pieniędzy. Małżeństwo ze Świebodzic po rozmowie telefonicznej straciło 9 tysięcy złotych.

Jak informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy, 17 lipca na policję zgłosiło się starsze małżeństwo, które pod pretekstem udzielenia pomocy udostępniło nieznanej osobie podającej się w rozmowie telefonicznej za policjanta, loginy i hasła do swojego internetowego konta bankowego. W ten sposób pokrzywdzeni stracili swoje pieniądze w kwocie 9 tysięcy złotych.

Policja przypomina, że za oszustwo metodą „na policjanta” grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności i apeluje o rozsądek:

Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, od dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów nie muszą zakończyć się naszą finansową porażką, jeżeli będziemy przestrzegać dwóch podstawowych zasad:
1. Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji.
2. Policja nigdy nie poprosi cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!


/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułŚwiebodzice latają dla Mai
Następny artykułFinałowy koncert Guitar Masters