Strona główna 0_Slider Świdnicki „Krąg” zatańczy na Litwie

Świdnicki „Krąg” zatańczy na Litwie

0

W przyszłym tygodniu świdnicki zespół taneczny „Krąg” będzie reprezentował Polskę i jej barwny folklor na litewskim Międzynarodowym Festiwalu „Głębia Jezior”. 30 świdnickich tancerzy, wraz z zespołami z Malty, Chorwacji, Gruzji, Mołdawii, Białorusi i oczywiście gospodarzami z Litwy, wystąpi na koncertach w trzech miastach – Ignalino, Malaty oraz Podbrodzie.

Przed zespołem tanecznym „Krąg” ze Świdnicy kolejne występy na międzynarodowej scenie. Tym razem świdniccy tancerze zaprezentują polską tradycję na Litwie. W dniach od 21 do 23 lipca „Krąg” będzie tańczył na Międzynarodowym Festiwalu „Głębia Jezior”. – Razem z nami będą występowały grupy z Malty, Chorwacji, Gruzji, Mołdawii, Białorusi i Litwy. Natomiast „Krąg” będzie reprezentować nasz kraj i nasze miasto – mówi Wojciech Skiślewicz, który wspólnie z Marią Skiślewicz prowadzi świdnicki zespół.
Każdego dnia pobytu na Litwie zespoły będą występowały w innym mieście. Odwiedzą miejscowości Ignalino, Malaty oraz Podbrodzie. – W programie występów naszego zespołu znajdą się polskie tańce narodowe, tańce regionu lubelskiego, spiskiego i górali żywieckich. Oprócz koncertów organizatorzy festiwalu zapewnili nam też wypoczynek i zwiedzanie pobliskich miejscowości, w tym także Wilna – opowiada świdnicki choreograf.

Dla świdnickiego zespołu będzie to 47. zagraniczny wyjazd. Barwny polski folklor świdnicki „Krąg” prezentował w większości europejskich państw, ale także w Wenezueli czy w Meksyku. – Występ na międzynarodowej scenie jest to pewnego rodzaju zaszczyt reprezentowania naszego kraju za granicą. By dostać się na taki festiwal trzeba prezentować wysoki poziom artystyczny. Motywacją jest także wspólne bycie razem, integracja grupy, nawiązywanie kontaktów i przyjaźni z występującymi zespołami – tłumaczy Wojciech Skiślewicz.

Po przyjeździe z Litwy i odpoczynku świdnicki „Krąg” wyruszy oczarować Chiny, z których zachwycony niedawno wrócił drugi świdnicki zespół „Jubilat”. W Chinach tancerze ze Świdnicy wystąpią na Shanghai Tourism Festival. – Ciągle chcemy jeździć, zwiedzać i prezentować nasz kraj. Dużo już za nami, ale też sporo jeszcze przed nami – dodaje świdnicki choreograf.

Tekst: AN
Zdjęcia: zespół „Krąg”

Poprzedni artykułSurowsze kary za przestępstwa wobec dzieci
Następny artykułPoloniści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu [FOTO]