Strona główna 0_Slider Sukces świdnickiego policjanta. Ukończył morderczy bieg we Włoszech

Sukces świdnickiego policjanta. Ukończył morderczy bieg we Włoszech [FOTO]

5

Świdnicki policjant sierż. szt. Aleksander Sobieraj może pochwalić się wyjątkowym osiągnięciem sportowym. Z powodzeniem ukończył on The North Face Lavaredo Ultra Trail – morderczy górski bieg na dystansie 122 kilometrów. Na starcie pojawiło się ponad 1800 uczestników z 64 państw. Do mety dotarło zaledwie połowa uczestników.
W Cortinie D’Ampezzo we Włoszech w dniach 22 – 24 czerwca odbyła się już 11 edycja The North Face Lavaredo Ultra Trail. W morderczym biegu organizowanym na ponad 120 – kilometrowej trasie o różnicy wzniesień wynoszącej 5800 metrów, zmierzyło się około 1800 zawodników i zawodniczek z 64 państw. Do mety dotarło jedynie 55%.
Wśród „zwycięzców”, bo samo ukończenie tej próby jest olbrzymim sukcesem, był właśnie Aleksander Sobieraj. Pokonanie tego dystansu zajęło mu około 27 godzin.

Jako amatora cieszy mnie dotarcie do mety, pokonanie własnych słabości, walka z urazami i kontuzjami, a także potężnym niewyspaniem – mówi 38-letni funkcjonariusz policji.
W chwili, kiedy odczuwamy ból i zmęczenie, zaczynają pojawiać się największe kryzysy, nie sposób opisać tego jak zachowuje się ludzki organizm przy tak dużym obciążeniu i nie dziwmy się ludziom, którzy nie ukończyli tego morderczego biegu w chwili, gdy do mety mieli już bardzo blisko. Myślę, że tylko obrany cel i duża motywacja do zrealizowania go, pcha nas dalej – dodaje sierż. szt. Aleksander Sobieraj.

Funkcjonariusz w Policji służy od 9 lat i obecnie jest referentem w Zespole do spraw Wykroczeń Wydziału Prewencji świdnickiej komendy. Na co dzień, zaangażowany w służbę i dynamiczny policjant, a po godzinach spędzonych w mundurze, jak sam twierdzi, stres spala biegając.To oczywiście nie koniec startów Aleksandra Sobieraja, dlatego gratulujemy sukcesu i  życzymy kolejnych.

/Oficer prasowy KPP Świdnica Magdalena Ząbek/

Poprzedni artykułKolejny Weekend Miłych Gestów przed nami
Następny artykuł„Wakacje z ekologią” [KONKURS]