Strona główna 0_Slider Na co wydadzą 800 tysięcy złotych?

Na co wydadzą 800 tysięcy złotych?

1

To będzie już 9 rok z Funduszem Sołeckim w gminie Świdnica. W 2018 roku do dyspozycji 33 sołectw będzie ponad 738 tys. złotych, o 121 tys. więcej niż w tym roku.

Jak zagospodarować te środki rozmawiali sołtysi z gminy Świdnica. – Jesteśmy jedną z tych gmin, które dobrze realizują fundusz sołecki. Na przestrzeni ostatnich lat możemy zauważyć, że fundusz służy poprawie warunków życia mieszkańców naszej gminy. Zachęcamy, aby w przyszłorocznym podziale środków zabezpieczyć większe kwoty z przeznaczeniem na estetykę wsi. Środki funduszu przeznacza się na realizację przedsięwzięć zgłoszonych we wniosku, które muszą być zadaniami własnymi gminy, służyć poprawie warunków życia mieszkańców i być zgodne ze strategią rozwoju gminy – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Uchwalone przez zebranie wiejskie wnioski  należy składać najpóźniej do 30 września 2017 r. Największe i zarazem maksymalne kwoty będą w dyspozycji 7 sołectw: Grodziszcze, Lutomia Dolna, Lutomia Górna, Mokrzeszów, Pszenno, Słotwina, Witoszów Dolny tj. 35 394,19 zł. Najmniejszą kwotą tj. 10 476,68 zł dysponować będzie sołectwo Jakubów z liczbą mieszkańców 96.

Poprzedni artykuł50 tysięcy z PCK na kampanię Anny Zalewskiej i działaczy PiS?
Następny artykułMa dopiero 12 lat i ogromny talent [FOTO]