Strona główna 0_Slider Maraton zumby dla chorej pisarki

Maraton zumby dla chorej pisarki

0

Nagła, ciężka choroba i bardzo trudna sytuacja finansowa rodziny Urszuli Kozłowskiej, świdnickiej pisarki, autorki ponad 300 książeczek dla dzieci, poruszyła wiele osób. Za pośrednictwem portalu siepomaga.pl  udało się zebrać ponad 26 tysięcy złotych. Do akcji włączają się także szkoły zumby i już dzisiaj zapraszają na maraton, połączony ze zbiórką środków na leczenie pisarki.

„Maraton Zumby” zaplanowano na 1 października o godzinie 16.00 w hali sportowej na Osiedlu Zawiszów w Świdnicy.Większość z nas zna Panią Ulę i gości ona praktycznie w co drugim domu i być może nawet o tym nie wiecie! Pani Ula jest autorką pięknych bajek dla dzieci(teraz szybko przeglądajcie biblioteczkę dzieciaków) 🙂 Niestety bajka Pani Uli została zaatakowana przez chorobę nowotworową. Liczymy na bajkowe zakończenie jej walki z rakiem. Aby tego dokonać, niezbędne są fundusze, których domowy budżet nie jest w stanie sprostać. Dlatego też liczymy na WAS! Podczas wspólnej zabawy zebrane zostaną pieniądze na leczenie Pani Uli. Cegiełka 25 zł – zachęcają organizatorki na portalu społecznościowym. Dzieci za wstęp nie zapłacą, a organizatorki zachęcają, by najmłodsi zabrali ze sobą książeczki autorstwa Urszuli Kozłowskiej. Akcję wspierają już cztery szkoły zumby. 

Z początkiem 2017 roku przeraźliwa diagnoza – nowotwór złośliwy atakujący jelito grube i wątrobę, niespodziewanie przerwał proces twórczy, a Pani Ula – tracąc siły do pisania i możliwość wyjazdów na spotkania autorskie ze swoimi czytelnikami, straciła również źródło utrzymania – czytamy na stronie Fundacji „Sedeka”, która objęła pisarkę swoją opieką i utworzyła dla niej subkonto. – Koszty leczenia (konwencjonalne i alternatywne), rehabilitacja, konsultacje medyczne oraz mnóstwo wydatków towarzyszących sprawiło, że sytuacja zrobiła się bardzo ciężka. Oprócz choroby zagrażającej życiu, pisarka zmaga się z lękiem o zapewnienie środków na leczenie i skromne życie. Stres spowodowany sytuacją materialną, niestety nie pomaga w zdrowieniu, a sama choroba jest już wystarczająco mocno obciążająca.

Wpłat można dokonać poprzez akcję na stronie siepomaga.pl

lub na specjalne konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845 (aktualny numer konta do darowizn)
71 1060 0076 0000 3210 0020 7652 (poprzedni numer konta do darowizn)

lub

Bank Citi Handlowy
35 1030 1508 0000 0008 1669 1036

Tytułem:
11292 – Grupa OPP – Pomóżmy Urszuli Kozłowskiej wygrać z rakiem

/opr. red./
Zdjęcie ze strony siepomaga.pl

Poprzedni artykułWrócić na wolność do pracy
Następny artykułŚKPR wraca do treningów i przedstawia kolejnego zawodnika