Strona główna 0_Slider Czternasta Piesza Pielgrzymka Świdnicka rozpoczęta

Czternasta Piesza Pielgrzymka Świdnicka rozpoczęta [FOTO]

3

Wyposażeni w kapelusze, czapki, wygodne buty, a przede wszystkim w prośby i podziękowania pątnicy z diecezji świdnickiej wyruszyli na Jasną Górę. Tradycyjnie do pokonania mają 200 kilometrów.

Przed marszem nurtu świdnickiego biskup diecezji katolickiej Ignacy Dec odprawił mszę świętą w katedrze. W świątyni spotkali się pielgrzymi z Wałbrzycha, Świdnicy i Dzierżoniowa, w sumie około 400 osób. Także dzisiaj wyruszył nurt kłodzki, a jutro na trasę wyjdzie grupa czwarta z Ząbkowic Ślaskich. Wszystkie nurty mają się spotkać 2 sierpnia  w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach.

Wielu pątników bierze udział w pielgrzymce od lat, ale są i tacy, którzy ze względu na wiek lub choroby decydują się na przejście jednego etapu bądź zaledwie kilkuset metrów. – Liczy się udział duchowy – podkreśla pani Maria, która ze względu na zły stan zdrowia mogła tylko odprowadzić pielgrzymów na trasę. Każdy z uczestników niesie na Jasną Górę własne intencje, ale najczęściej modlą się o zdrowie i pomyślność najbliższych.

Dzisiaj główny nurt pielgrzymki pokona 19 km i dotrze do Pieszyc. Na Jasną Górę 14.Piesza Pielgrzymka Świdnicka dojdzie 9 sierpnia. O 9.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej zostanie odprawiona msza św.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułLatali dla Mai [FOTO]
Następny artykułW środę rusza piłkarski Silesian Cup