Strona główna Sport Siatkówka Znamy nowego trenera pierwszej drużyny siatkarek Polonii Świdnica!

Znamy nowego trenera pierwszej drużyny siatkarek Polonii Świdnica!

0

Pod wodzą Mateusza Dąbrowskiego przygotowania do nowego sezonu rozpoczną z początkiem sierpnia siatkarki drugoligowego MKS-u Polonia Świdnica. W zakończonym niedawno sezonie Dąbrowski był asystentem Marka Olczyka, który po zakończeniu rozgrywek podał się do dymisji. Nowemu szkoleniowcowi ma pomagać dotychczasowa trenera kadetek Magdalena Sadowska. 

Jak tłumaczą włodarze klubu, wybór trenerów podyktowany był zmianą stylu gry zespołu na grę szybszą, bardziej urozmaiconą. Zarząd wierzy, że wybrany duet trenerski będzie ten styl wprowadzał w życie podczas treningów i spotkań.

Cieszę się, że Zarząd obdarzył mnie takim zaufaniem powierzając mi prowadzenie pierwszego zespołu. Będzie to na pewno spore wyzwanie, aby powtórzyć sukces z zeszłego sezonu, natomiast jako sztab trenerski jesteśmy gotowi do ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń. Sztab szkoleniowy mamy już skompletowany, natomiast o składzie personalnym nie chcę jeszcze za dużo mówić, ponieważ jesteśmy w trakcie finalizacji ostatnich kontraktów. Na pewno wniosę do zespołu wszystko to czego nauczyłem się pracując na parkietach pierwszoligowych, czy też przy kadrze narodowej. Chciałbym aby nasza siatkówka opierała się na szybkiej grze do skrzydeł, była dynamiczna oraz przede wszystkim widowiskowa. Jeżeli chcemy myśleć o wysokich celach na przyszłość, to musimy dopasować się do nowoczesnego stylu gry, który coraz częściej jest preferowany przez naszych przeciwników. Nie możemy pozostać z tyłu za naszą konkurencją, gdyż moim marzeniem jest to, aby siatkówka w Świdnicy wróciła na siatkarską mapę Polski – wyznał na oficjalnym profilu facebook’owym klubu Mateusz Dąbrowski.

Przez ostatni czas trenując z zespołem kadetek nie myślałam nawet o pracy z zespołem seniorskim. Rozpisany miałam już cykl treningowy na przyszły sezon. Powołanie do pracy szkoleniowej przy pierwszym zespole będzie dla mnie dużym wyzwaniem i zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby przyczynić się do jak najlepszych osiągnięć zespołu. Wraz z Mateuszem preferujemy podobny styl gry i wizję zespołu, dlatego Zarząd klubu powierzył nam prowadzenie pierwszego zespołu. Czekamy jeszcze na ostateczny skład zespołu, który powinien być znany już w niedługim czasie – dodała Magdalena Sadowska, która pomoże w pracy z pierwszą drużyną Mateuszowi Dąbrowskiemu.

Poprzedni artykułMieszkańcy walczą o utwardzenie drogi. W unoszącym się kurzu nie da się żyć [FOTO]
Następny artykułMałki w podróży: Zamek Książ