Strona główna Wydarzenia Świdnica Z mapami i zadaniami odkrywali Świdnicę

Z mapami i zadaniami odkrywali Świdnicę [FOTO]

1

Jak szybko można dotrzeć na szczyt wieży ratuszowej? Jak w języku niemieckim czy angielskim wskazać drogę do wybranego celu? Co wyróżnia poszczególne świdnickie kamienice? Z takimi pytaniami i zadaniami mierzyła się wczoraj młodzież z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy podczas VI Gry Miejskiej „Bieg po Świdnicy”.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych kształcących się w kierunku hotelarskim, gastronomicznym i turystycznym. Mając do dyspozycji mapy i książeczki z zadaniami odkrywali tajemnice Świdnicy. Docierając do dwóch punktów kontrolnych, zlokalizowanych na pl. Grunwaldzkim i pl. Św. Małgorzaty, uczestnicy gry rozwiązywali zadania-niespodzianki i otrzymywali polecenia w języku angielskim i niemieckim. Poza tym wykonywali polecenia z użyciem aparatów fotograficznych i telefonów komórkowych.

Impreza pokazała, jak ważna jest znajomość miasta w którym mieszkamy, uczymy się czy pracujemy. Codziennie zmierzając do domu czy szkoły nie zwracamy uwagi na piękno, które nas otacza – mówi Łukasz Soboczyński z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych. Najlepsze drużyny zostaną nagrodzone upominkami, ufundowanymi przez Urząd Miejski w Świdnicy, Kino Cinema 3D i Restaurację Delagio.

Konkurs zorganizował Łukasz Soboczyński we współpracy z Bożeną Domagałą, Małgorzatą Tomczyk i uczennicami klasy 2T (Olą, Natalią, Sandrą i Sabiną).

/Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy/

Poprzedni artykułNiebezpieczna „pułapka” przy kompleksie rekreacyjnym
Następny artykułWakacyjny pociąg muzealny rozpoczyna nowy sezon