Strona główna 0_Slider Widok odnowionego parku najpierw dla znajomych

Widok odnowionego parku najpierw dla znajomych [FOTO]

14

W marcu rozpoczęły się pierwsze prace przy gruntownej modernizacji Parku Centralnego. Do wczoraj nie było wiadomo, jakie to najbardziej reprezentacyjne „zielone” miejsce Świdnicy będzie wyglądało po zakończeniu remontu. Pierwsi dowiedzieli się znajomi prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej z jej  prywatnego profilu na portalu społecznościowym.

Wizualizacje parku po modernizacji nie zostały przedstawione ani w oficjalnym komunikacie prasowym magistratu, ani na stronie czy fanepage’u miasta. Nie zobaczyli ich nawet radni. – Uważam, że radni, szczególnie ci z Komisji Infrastruktury powinni pierwsi zobaczyć takie wizualizacje. To radni decydują o środkach publicznych. Wizualizacje te zostały też wykonane ze środków publicznych, a nie z prywatnej kieszeni pani prezydent, więc nie powinna mieć miejsca taka sytuacja – odpowiada poproszony o komentarz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marcin Paluszek i dodaje, że podczas dzisiejszej sesji będzie chciał się dowiedzieć, ile wizualizacja kosztowała i dlaczego powstała tak późno, skoro projekt jest gotowy od dawna.

Na pytanie Swidnica24.pl, o wizualizacje dzisiaj odpowiedział Mateusz Jadach z biura prezydenta: „Ich wykonawcą jest Autorskie Biuro Projektów „a” Anna Baran, Witold Baran. Grafikę sporządził Krzysztof Baran. Zaznaczę, że są to wstępne projekty, które mogą jeszcze ulec pewnym korektom.” Swidnica24.pl wielokrotnie wcześniej wnioskowała o udostępnienie wizualizacji. Otrzymaliśmy je dzisiaj, już po publikacji na prywatnym profilu prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej:

Zmiana czeka cały ponad 12-hektarowy obszar. Trwa oczyszczanie i wzmacnianie cieków wodnych.  Przetarg na wykonanie robót wygrało Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych „EKO-WOD” spółka z o.o. ze Świdnicy, które wykonuje zadanie za 1,55 miliona złotych.

Miasto pozyskało 9 mln zł dofinansowania na rewitalizację Parku Centralnego z Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Oś II działanie 2.5 – rozwój terenów zielonych w miastach. Na razie trwa realizacja pierwszego etapu, na kolejne jeszcze nie ogłoszono przetargów.

/asz/

Park Centralny dziś:

Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułChciała lipy na herbatkę, a dostała mandat [FOTO]
Następny artykułByły lider KOD-u usłyszał zarzuty w świdnickiej prokuraturze