Strona główna Sport Piłka nożna Świetne zakończenie sezonu w wykonaniu juniorów Polonii-Stali Świdnica

Świetne zakończenie sezonu w wykonaniu juniorów Polonii-Stali Świdnica

0

Zawodnicy Polonii-Stali Świdnica występujący w rozgrywkach Ligi Dolnośląskiej Juniorów i Juniorów Młodszych nie zawiedli swoich fanów w ostatniej serii spotkań. Poloniści ograli na wyjeździe Orła Ząbkowice Śląskie – starsi 2:1, młodsi aż 11:1!

Mecz juniorów starszych rozpoczął się po myśli świdniczan, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą Piotra Floriana. Rywale zdołali wyrównać, ale decydujące słowo należało do naszej drużyny. Faulowany w polu karnym był Radosław Kasprzak, a skutecznie rzut karny wykorzystał Jakub Filipczak. Podopieczni Mariusza Miętkiewicza wygrali ostatecznie 2:1.

Skład: Wiciak, Bieniasz, Depta, Białas, Krupczak, Gerus, Piła, Kopacz, Florian, Filipczak, Hądzlik oraz Kurzeja, Kasprzak, Gazda

Mecz juniorów młodszych od początku do końca przebiegał pod dyktando naszych piłkarzy. W 25. minucie było już 3:0 dla drużyny prowadzonej przez trenera Szymona Majcherczyka po golach Jakuba Salamona, Jakuba Sikory i Mateusza Śmietany. Jeszcze przed przerwą trafił Sikora i było 4:0. Po zmianie stron nie zwalnialiśmy tempa i dopisywaliśmy do swojego dorobku kolejne trafienia autorstwa kapitana Macieja Korólczyka, który popisał się świetnym uderzeniem z 35 metrów i Bartosza Kurzeji (debiutanckie trafienie w LDJM). Chwilę później hat-tricka skompletował Jakub Sikora i było już 7:0. Wynik podwyższyli jeszcze Wojciech Pitura, Bartosz Kurzeja i Mateusz Śmietana, który zdobywając kolejne dwa gole również skompletował hat-tricka. Rywale zdołali odpowiedzieć tylko raz – końcowy wynik 11:1 dla Polonii-Stali Świdnica!

Skład: Koziarz, Kurzeja, Korólczyk, Pitura, Podolak, Salamon, Iwanio, Kucharski, Sikora, Kasprzak, Śmietana oraz Jajko, Gazda, Daras

Juniorzy starsi Polonii-Stali Świdnica zakończyli ostatecznie sezon 2016/2017 na 9. miejscu. W swoim dorobku zgromadzili 45 punktów (27 „oczek” wiosną!), na które złożyło się 13 zwycięstw, 6 remisów i 11 porażek. Jeszcze większy progres w rundzie wiosennej zrobili juniorzy młodsi. Podopieczni trenera Majcherczyka jesienią wywalczyli tylko 15 punktów, ale w rundzie rewanżowej dołożyli do swojego dorobku aż 33 punkty będąc jedną z najlepszych ekip wiosną 2017 roku. Z 48 „oczkami (15 zwycięstw, 3 remisy i 12 porażek) skończyliśmy ligę na 6. lokacie.

Poprzedni artykułRywalizowali polscy i czescy strażacy
Następny artykułEwa Cuban nową dyrektorką miejskiej biblioteki